Jezero vzniklo provalením štol na kamencové břidlice a uhlí v okolí města. Břidlice zde těžila od roku 1558. Voda později důl zatopila a roku 1827 se propadl.
Za čistou vodu paradoxně vděčí právě chemickému roztoku vylouhovanému z horniny, který nedovoluje ničemu živému, aby pod hladinou žilo nebo rostlo. Lidem ovšem voda neškodí, ba právě naopak se po koupeli zlepšuje pleť. Připočteme-li k tomu účinky letního slunce a pohybu na zdravém vzduchu, jsme v přírodním kosmetickém salónu a fitness studiu v jednom.
Kromě koupání si na Kamencovém jezeru a vedlejším přilehlém Velkém Otvickém rybníku můžeme užít vodních lyží. Naučí se tady na nich jezdit úplně každý, protože místo rychlého motorového člunu tahá zájemce zařízení velmi podobné zimnímu lyžařskému vleku.
Koupete-li se rádi bez plavek, máte možnost na oddělené nudistické pláži.
Zoopark Chomutov
Máte-li s sebou své ratolesti, nezapomeňte zajít do zdejší zoologické zahrady, kterou najdete přímo na břehu jezera.
Máte-li s sebou své ratolesti, nezapomeňte zajít do zdejší zoologické zahrady, kterou najdete přímo na břehu jezera. Zoopark Chomutov je proslulý především jako malé safari. Do výběhů mezi zvířata vozí návštěvníky speciální terénní auta. Nejzajímavější součástí expozice ovšem není exotická, nýbrž domácí zvěř. Zoopark ukazuje, k čemu v průběhu věků sloužila zvířata ve střední Evropě.
Doprava: jezero najdete pár ulic od železniční zastávky Chomutov – město. Auto lze odstavit před oběma vchody v Mostecké nebo Přemyslově ulici.
Do celého areálu platí zákaz vstupu se psy.
Čtěte také: 5 nejlepších výherních automatů s přírodní tematikou