Menu
bazén Strahov Praha

Bazén Strahov Praha

Adresa: Praha 6, Vaníčkova 100/6, východní tribuna Velkého strahovského stadionu

Popis: Sportovní bazén 25x12 m

Vybavení: 6 závodních drah

Provozní doba: Po-so dle rozpisu na webu

Vstupné: 90 Kč/hod, záloha na zámek 100 Kč

Telefon: 725 595 756

Email: info@bazenstrahov.cz

Web: https://bazenstrahov.cz

Plavecký bazén, sauna, spinning, masáže, sport-bar, squash centrum. Hlavními uživateli bazénu jsou vrcholoví sportovci, dále plavecké školy a reprezentanti paralympijského sportu. Pro veřejnost je provoz omezen.

Stadiony na Strahově

Sportovní areál Strahov byl majetkem Českého svazu tělesné výchovy, než ho musel rozprodat kvůli finančnímu krachu. Způsobil ho především tehdejší šéf Sazky Aleš Hušák kvůli megalomanské stavbě Arény ve Vysočanech.

HORYDOLY.cz: Zlaté vejce snáší Sazka i Aréna někomu jinému

Stadion Evžena Rošického

Stadion byl vybudován v roce 1978 pro Mistrovství Evropy v atletice. V dalších letech prošel rozsáhlou rekonstrukcí, která zlepšila umělé osvětlení, vybavila stadion moderním kamerovým systémem a výsledkovou tabulí, byly vyměněny sedačky, kterých je 19 553, byla provedena rozsáhlá rekonstrukce atletické dráhy a atletických sektorů a byl zabudován vyhřívací systém trávníku. To vše dělalo ze stadionu Evžena Rošického moderní zařízení, na kterém se pořádaly významné atletické závody a fotbalová utkání.

Stadion Přátelství

Stadion je používán jako tréninkové zázemí pro atlety a fotbalisty. K tomuto zařízení patří rozsáhlý šatnový objekt, aby se na obou stadionech mohly pořádat větší závody v mnoha sportech.

Malý stadion

Je využíván k tréninkovým účelům a na zápasy nižších soutěží.

Přetlaková hala

Přetlaková hala byla v minulosti přestavěna tak, aby se do ní vešla 200 m dlouhá atletická dráha s klopenými zatáčkami a 60 m rovinka pro sprinty. Zimní přípravu zde provádějí atleti. Je zde pořádáno mnoho atletických závodů nižší kategorie.

Krytý plavecký bazén

Krytý 25 m plavecký bazén slouží plavcům na trénink i závody, různým plaveckým oddílům, pro výuku plavání, školní tělovýchovu vysokých a středních škol.

KOUPÁNÍ.cz: Podolí a Strahov je hromada šrotu

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.