Menu
Jezero Sadská

Jezero Sadská

Adresa: Sadská, u Labe

Popis: Bývalá pískovna

Vybavení: Písečná pláž, nudistická pláž, dvě parkoviště, restaurace, kiosky.

Provozní doba: Celoročně

Vstupné: zadarmo

Bývalá pískovna o rozloze 4 ha s pláží a čistou vodou.

Ze strany od Sadské je písčitá pláž s pozvolným vstupem do vody a jemným pískem. Po pravé straně je nudistická pláž, po levé straně vede cesta ke slepému rameni a k travnatým plážím a dalším plážím ve stínu stromů.

U Vodrážky jsou písčité i travnaté pláže, mírně svažitý terén a restaurace Rybářka.

Občerstvení je dostatečné: jedna stálá restaurace a několik pojízdných stánků.

Hřiště na plážový volejbal a půjčovna plachetnic. Parkování 50 Kč/den. Chemické záchody a odpadkové koše.

Zákaz rozdělávání ohňů, stanování a kempování. Rybářství je povoleno s rybářským lístkem.

Příjezd k jezeru

V Sadské z kruhového objezdu odbočíte směr Nymburk a projedete náměstí. Za náměstím v Sadské se držíte vlevo a odbočíte z Husovy ulice do Jindřichovy ulice. U hotelu Modrá hvězda odbočíte vpravo do ulice Lázeňská.

K přední pláži: Na rozdvojení Lázeňské ulice se držte vlevo, jeďte ulicí U Celny a pokračujte stále rovně. Do kopce a lesem dojedete na parkoviště.

K restauraci Rybářka a chatové oblasti Vodrážka: Na rozdvojení Lázeňské ulice se držte vpravo. Na konci Lázeňské ulice odbočte opět vpravo. Pod Bory jedete rovně podél areálu školícího střediska, na rozcestí na konci areálu zahnete doleva a pokračujete lesem až k parkovišti.

Historie Jezera Sadská

Jezero v Sadské vzniklo těžbou písku, která byla zahájena v roce 1972. Těžba štěrkopísku byla ukončena v  roce 1992. Majoritním vlastníkem pozemků je město Sadská a společnost BG technik.

Horydoly.cz:
KAJAK Propluli jsme Velké valy v Nymburku
ELEKTROKOLO Koupání v pískovnách Poděbrady a Sadská

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem Šumava ubytování.

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.