Menu
Kamencové jezero Chomutov

Kamencové jezero Chomutov

Adresa: Chomutov, Přemyslova nebo Mostecká ulice

Popis: Jezero o ploše 16 ha

Vybavení: Pláže, molo, občerstvení. Dětské hřiště a lanové centrum. Související sportovní areál nabízí za poplatek plážový volejbal, streetball, stolní tenis, badminton a nohejbal. Zapůjčit lze šlapadla, lodičky a paddleboardy. V kempu se lze ubytovat ve stanu, chatce nebo ubytovně.

Provozní doba: Květen - září 9-19 h

Vstupné: 50 Kč/den

Email: recepce@kamencovejezero.cz

Web: https://kamencovejezero.cz/

Jezero vzniklo provalením štol na kamencové břidlice a uhlí v okolí města. Břidlice zde těžila od roku 1558. Voda později důl zatopila a roku 1827 se propadl.

Za čistou vodu paradoxně vděčí právě chemickému roztoku vylouhovanému z horniny, který nedovoluje ničemu živému, aby pod hladinou žilo nebo rostlo. Lidem ovšem voda neškodí, ba právě naopak se po koupeli zlepšuje pleť. Připočteme-li k tomu účinky letního slunce a pohybu na zdravém vzduchu, jsme v přírodním kosmetickém salónu a fitness studiu v jednom.

Kromě koupání si na Kamencovém jezeru a vedlejším přilehlém Velkém Otvickém rybníku můžeme užít vodních lyží. Naučí se tady na nich jezdit úplně každý, protože místo rychlého motorového člunu tahá zájemce zařízení velmi podobné zimnímu lyžařskému vleku.

Koupete-li se rádi bez plavek, máte možnost na oddělené nudistické pláži.

Kamencové jezero
Kamencové jezero. TOPO: Město Chomutov

Zoopark Chomutov

Máte-li s sebou své ratolesti, nezapomeňte zajít do zdejší zoologické zahrady, kterou najdete přímo na břehu jezera.

Máte-li s sebou své ratolesti, nezapomeňte zajít do zdejší zoologické zahrady, kterou najdete přímo na břehu jezera. Zoopark Chomutov je proslulý především jako malé safari. Do výběhů mezi zvířata vozí návštěvníky speciální terénní auta. Nejzajímavější součástí expozice ovšem není exotická, nýbrž domácí zvěř. Zoopark ukazuje, k čemu v průběhu věků sloužila zvířata ve střední Evropě.

Kamencové jezero
Kamencové jezero 1977. Snímek pochází z fotografické knihy Severočeským krajem, kterou vydalo Pressfoto. FOTO: Petr Zora

Doprava: jezero najdete pár ulic od železniční zastávky Chomutov – město. Auto lze odstavit před oběma vchody v Mostecké nebo Přemyslově ulici.

Do celého areálu platí zákaz vstupu se psy.

Čtěte také: 5 nejlepších výherních automatů s přírodní tematikou

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.