Menu
Mnichovice

Koupaliště Koupadlo Mnichovice

Adresa: Mnichovice, Potočiny

Popis: Přírodní koupaliště

Vybavení: Restaurace, dětské hřiště

Provozní doba: Léto

Web: https://www.facebook.com/ukoupadla

Přírodní koupaliště Koupadlo je napájeno potokem Mnichovka, který teče dále do městečka Mnichovice a skrze Hubačovský rybník míří do Sázavy, kam ústí pod hradem Zlenice.

Koupání bylo nedávno obnoveno díky zprovoznění obecní čističky ve Strančicích a všeobecnému vyčištění vodních toků nad Mnichovicemi.

Mnichovice
Historické Koupadlo Mnichovice

Výstavba Koupadla byla prvním projektem Okrašlovacího spolku roku 1908. Plán vypracoval profesor Velflík pod názvem Královské jubilejní sady a letní koupadlo. Roku 1928 bylo koupadlo upraveno a rozšířeno pro velký zájem o koupání. Na pláž byl navezen labský písek. Zároveň byla vybudována dvě antuková hřiště na tenis a jedno volejbalové.

Po 2. světové válce bylo koupaliště zanedbané a v 60.-70. letech bylo uzavřené. Důvodem byla velmi špinavá voda tekoucí od Strančic.

Mnichovice
Historické Koupadlo Mnichovice.

Okolo Koupadla vede cyklostezka Do Prahy na kole (v tomto úseku má číslo 0026). Poblíž je zastávka lokálních autobusových spojů Mnichovice bytovky.

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.