Menu
Vajgar Jindřihův Hradec

Městská plovárna Vajgar Jindřichův Hradec

Adresa: Jindřichův Hradec, Denisova 1180

Popis: Rybník

Vybavení: Travnatá pláž a opalovací plata. K dispozici jsou opalovací lehátka, šatny, sociální zařízení a hřiště. Půjčit lze lodičky, hraje se volejbal a tenis. Pro děti jsou pískoviště a brouzdaliště.

Provozní doba: Léto

Plovárna Vajgar se rozkládá na břehu rybníku v centru Jindřichova Hradce. Starobylá plovárna byla rekonstruována v klidném prostředí.

Již ve 2. polovině 19. století vznikly u Vajgaru dvě plovárny – vojenská a veřejná. Na jejich místě se dodnes lidé koupají.

Sportovci

Součástí areálu je závodní kanoistická loděnice s velkou tradicí i úspěšnou současností. Pro veřejnost je otevřený vlek pro vodní lyžování a wakeboarding a také půjčovna paddleboardů.

Rybáři

Rybník Vajgar má rozlohu 49 ha a patří do rybářského revíru Hamerský potok. Povolení k rybolovu vydává Český rybářský svaz. Je povolen lov ze břehu i z loděk. Nesmí se nahazovat do leknínových polí a na Severce je rybolov zakázán úplně.

KOUPÁNÍ.cz: Plavecký bazén Jindřichův Hradec

Vajgar Jindřichův Hradec
Rybník Vajgar Jindřichův Hradec. FOTO: Jitka Erbenová – Wikimedia

Rybník Vajgar je symbolem města Jindřichův Hradec. Napájí ho Hamerský potok. Voda pod hrází odtéká po půl kilometru do Nežárky. Poprvé byl zmíněn v písemných pramenech již roku 1399. Původně se nazýval Městský nebo Zámecký. Teprve od 17. století se mu říká Vajgar, což je název vzniklý z německého obecného označení pro rybník – Weiher.

HORYDOLY.cz: Hamerák: radši rychle krysit než pomalu eskymovat!

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.