Menu
pískovna Doubrava

Pískovna Doubrava Kostomlátky

Adresa: V poli mezi Kostomlátky a Doubravou

Popis: Činná pískovna

Vybavení: Travnaté a oblázkové pláže

Provozní doba: Celoročně

Vstupné: Zadarmo

Pískovna Doubrava nazvaná podle vesničky vedle vsi Kostomlátky nabízí křišťálově čistou vodu. 

Na severním břehu je velká travnatá plocha, ze které vede poměrně strmý přístup do vody. Na jižním břehu stále pracují bagry, převážně v pracovní dny. O víkendech je zde klid a lidé se koupou na vytěžené písčito-oblázkové pláži. Na západním břehu jsou navážky hlíny, stavebního rumu a náletové buřiny.

Pískovnu Doubrava odděluje od Labe pravý regulovaný břeh Labe, kudy vede Labská cyklostezka a zároveň modrá turistická značka z Nymburka do Lysé nad Labem.

Dá se přijet také vlakem do Kostomlat nad Labem a dojít 2 kilometry pěšky po silnici. Autobus jezdí do Kostomlátek na trase z Milovic do Nymburka. 

Až ke břehu pískovny nelze přijet autem. Odstavit vůz je možné na provizorní parkovací ploše u silnice mezi Doubravou a Kostomlátky.

Připomeňme, že pískovna Doubrava je činný dobývací prostor a tedy sem platí zákaz vstupu. Pokud se ovšem nebudete plést do práce strojům a do cesty náklaďákům, nemusíte se ničeho obávat.

Pískovna je také oblíbenou destinací pro potápěče. Její hloubka je 8 metrů. Viditelnost je 2-3 metry u dna.

Pískovna Doubrava Kostomlátky. FOTO: Kuba Turek

Nejbližší restaurace jsou v Kostomlatech. Hostinec Na place je normální vesnická hospoda, která vaří přes poledne a odpoledne je k dostání zpravidla již jenom jedno jídlo. Hospoda v Sokolovně je pajzl, kterému je radno se vyhnout, pokud zrovna neumíráte žízní. Restaurace U Evy strojí za návštěvu spíš jako cukrárna, než že byste tady dostali něco pořádného k jídlu. 

HORYDOLY: Nejčistší koupání v pískovně Doubrava Kostomlátky

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.