Menu
Podolí

Plavecký stadion Podolí Praha

Adresa: Praha 4, Podolská 74

Popis: Sportovní plavecký areál

Vybavení: Vnitřní bazén 50 m, venkovní bazény 50 m a 33 m, skokanská věž, brouzdaliště, tobogan, sauna, rehabilitace, fitness

Provozní doba: Celoročně 6:00-21:45 h, letní bazén 8-18 h. Zavřeno je pouze na Nový rok 1. ledna, na Vánoce 24. prosince a na Silvestra 31. prosince.

Vstupné: 185 Kč/hod, vratná záloha na skříňku 200 Kč, úschovna kol zdarma. Letní vstupné 1.5.-15.9. 280 Kč/den.

Telefon: 220 407 311

Email: info@pspodoli.cz

Web: https://pspodoli.cz/

Plavecký stadion Podolí v Praze je symbolem českého závodního i kondičního plavání. Registruje denní návštěvnost 2500 návštěvníků, tedy zhruba milion za rok.

Vnitřní bazén slouží především výkonnostnímu sportu, venkovní bazény využívá také veřejnost pro kondiční a rekreační plavání.

Pro opalování slouží velká travnatá pláž u bazénů. Nudisté se mohou opalovat na louce, ale plavání je povolené jen v plavkách.

Podolí
Plavecký stadion Podolí Praha je v provozu od brzkého rána do noci. FOTO: Kuba Turek

Doprava

Před bazén jezdí do zastávky Kublov tramvaje linek č. 2, 3, 17 a 21. Před areálem bazénu funguje placené veřejné parkoviště, ale jeho kapacita je omezená.

Nejpohodlnější příjezd vede na kole nebo koloběžce po Vltavské cyklostezce z centra Prahy po břehu Vltavy. Od Vyšehradu do Podolí má nový asfaltový povrch.

Podolí
Plavecký stadion Podolí Praha je umístěný v malebném vltavském údolí. FOTO: Kuba Turek

Kulturní památka a skvělá architektura

Areál plaveckého stadionu Podolí je kulturní památka. Byl postaven roku 1965 na místě bývalé podolské cementárny podle návrhu architekta Richarda Podzemného. Dominantou je budova ve tvaru vlny, která ukrývá padesátimetrový bazén. Na její střeše jsou umístěné venkovní tribuny s pohledem na venkovní závodní bazén a také skokanskou věž.

Technicky zajímavé je potrubí mezi Podolským bazénem a Českou televizí na Kavčích horách. Umožňuje cirkulaci vody, která ochlazuje studia televize a zároveň přihřívá vodu v bazénech.

KOUPÁNÍ.cz: Podolí je hromada šrotu

HORYDOLY.cz: Navštivte také Vodárenské muzeum v Podolí

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.