Menu
Bešeňová

Vodný park Bešeňová

Adresa: Bešeňová 136, Slovensko

Popis: Aquapark venkovní i vnitřní

Vybavení: 18 bazénů, tobogany o celkové délce 1 km, saunový svět, geotermální voda, gastroprovozy

Provozní doba: 9-19:30 h

Vstupné: 26 E/den

Telefon: +421 917 998 844

Email: info@besenova.com

Web: https://www.besenova.com/

Oblíbený vodní areál Bešeňová leží na úpatí Nízkých Tater, devět kilometrů od Ružomberka na Liptově. Plave se ve 13 venkovních a 5 vnitřních bazénech s čirou nebo termální vodou.

Populární je bazén s umělými vlnami, divoká řeka, plavecký 25m bazén, termální bazén s barem, relaxační bazén s masážními lavicemi a hydromasážními tryskami.

„Pro děti jsme připravili pulzující bublinu, mini tobogány, klouzačky, bazén s hradem, vodní děla, stříkačky. Děti mohou tancovat, sportovat, tvořit a hlavně si plnými hrstmi užívat dny plné pohody a relaxu,“ uvádí Peter Kolenčík, ředitel Vodního parku Bešeňová.

Adrenalin, relax a spa

Adrenalinová zóna nabízí tobogány z třicet metrů vysoké věže.

„Čtyři venkovní bazény s geotermální vodou působí blahodárně na pohybové a dýchací ústrojí. Má také příznivé kosmetické účinky a díky alkalickému kovu lithiu působí pozitivně na duševní pohodu,“ vysvětluje Peter Kolenčík. „Ubytování i koupele koncipujeme v holistickém stylu.“

Bešeňová
Vodný park Bešeňová. Vzadu minerální léčivé bazény, vepředu aquapark a mezi nimi saunový svět. FOTO: TMR

Areál je vybudovaný na bázi horkých pramenů termálních vod, které vyvěrají z hloubky 1987 metrů s teplotou přes 60 stupňů Celsia. Geotermální voda dále obsahuje vápník, hořčík, sodík, draslík, železo, mangan, mimořádné množství síranů, bikarbonáty a spoustu dalších minerálů.

Saunový svět jsou římské koupele, mentolová nebo solní inhalace, ruská banya, hydromasážní bazény, tepidarium, masáže i očistné procedury, exteriérová zahrada s ochlazovacím bazénkem, ale také jedinečné saunové rituály.

Naleznete zde největší saunu na Slovensku, Bešeňovskou jeskyni a vyhřívané křeslo z 24karátového zlata.

Holistiku v Bešeňové objevíte například pomocí aromaterapie, solné neboli haloterapie, metličkových procedur nebo muzikoterapie.

Ubytování ve vodním ráji

Součástí areálu jsou hotely. Luxusní wellness hotel Galeria Thermal Bešeňová s výhledem na celý vodní ráj, ve kterém některé ze 45 pokojů umožňují i přímý přístup k bazénům s termální vodou. Druhým je Hotel Bešeňová, který kromě pokojů různých kategorií nabízí i možnost relaxu v saunovém světě s jedinečným Saunovým dómem a ochlazovací jeskyní.

Z Hotelu Bešeňová se dostanete pohodlně přímo z vašeho pokoje k bazénům a saunám. Největší výhodou tohoto hotelu jsou vstupy do vodního parku zahrnuty v ceně ubytování, a tak se můžete koupat kolikrát jen chcete bez dalšího extra doplatku.

Další hotely a penziony najdete v nejbližším i vzdálenějším okolí Bešeňové. Do obce jezdí vlaky, autobusy a nedaleko vede dálnice. 

KOUPÁNÍ.cz: V Bešeňové začala saunová sezona

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.