Menu
Venkovní koupaliště

Aquapark v Jihlavě

Koupani.cz logo

Pokud letos v létě nevyrážíte za sluníčkem někam do tropických oblastí a rozhodli jste se užít si prázdniny v naší republice, můžu vám jako typ na příjemně strávený den u vody vřele doporučit venkovní aqupark v Jihlavě

Pokud letos v létě nevyrážíte za sluníčkem někam do tropických oblastí a rozhodli jste se užít si prázdniny v naší republice, můžu vám jako typ na příjemně strávený den u vody vřele doporučit venkovní aqupark v Jihlavě.

Areál je umístěn na klidném místě. Přestože je situován nedaleko hlavní silnice, tudíž snadno dostupný, nebudete při svém koupání absolutně rušeni. Před budovou je velké parkoviště, takže nemusíte řešit problém, kde nechat auto. Při vstupu si zakoupíte čipovou kartu, kterou můžete použít při další návštěvě (náklady na její pořízení nejsou nijak vysoké) a zaplatíte vstupné, které činí asi 70 Kč na celý den. Při průchodu prosklenou halou můžete nahlédnout do prostor vnitřního koupaliště, ale nás zajímá to venkovní.

Celý areál je obklopen chodníky ze zámkové dlažby a trávy. Můžete zde pohodlně chodit i naboso, aniž byste museli mít strach, že si zraníte nohu o nějaký kámen nebo střep. Jednu stranu parku lemují místnosti s převlékárnami, sprchami a toaletami. Okolo bazénů je dostatek místa k ležení i pro děti na hraní. Na své si přijdou příznivci sportů díky hřištím na volejbal, plážový volejbal, nohejbal a tenis. Bazény jsou tu jak pro ty nejmenší, tak pro starší zájemce o kondiční plavání. Největší oblibě se však těší největší bazén s atrakcemi. Netypicky tvarově řešený bazén s mnoha předěly skýtá mnoho možností k vyřádění ve vodě. Nachází se zde 85 metrů vysoký tobogán, tři skluzavky, masážní trysky, a divoká řeka, vodní hřiby, protiproudy a vodní hrad.

Opomenout nelze ani stánek s občerstvením, zmrzlinou a restauraci s venkovní terasou, kde si za slušný peníz můžete dát rychlý, dobrý oběd, aniž byste se museli oblékat. Restaurace patří přímo k bazénům, takže je plná obědvajících „naháčů“ v plavkách.

Celou dobu pobytu příjemně podkreslovala hudba z okolních amplionů. Hledáte-li místo pro výborný aktivní odpočinek, můžu jen doporučit. Já sama jsem toto místo navštívila vloni v létě a byla jsem nadmíru spokojená. Jediné, na co bych si mohla stěžovat, byly fronty u tobogánu a skluzavek, ale to nelze vyčítat pořadatelům, protože v den, kdy jsem tam byla, bylo 33 stupňů a návštěvnost byla vskutku vysoká.

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.