Menu
Aktuální zprávy

Středoevropská prodejní platforma merXu.com

Aquadream Barrandov

Velká prodejní webová stránka merXu.com je určena pro nákup a prodej jako platforma B2B neboli business to business, čili mezi firmami navzájem. Online obchodování je zaměřeno na střední a východní Evropu.

Jádrem mezinárodního obchodování jsou střední a malé podniky z osmi zemí. Doplňují je ovšem i velké firmy a korporace.

Obchodní prostředí MerXu zabezpečuje solidní transakce mezi prověřenými prodejci i nakupujícími. Velmi zrychluje prodeje napřímo i přes poptávky.

„Cílem merXu je podporovat podnikatele v jejich digitální transformaci pomocí poskytování komplexních služeb a nástrojů pro B2B obchodování na lokálním i zahraničním trhu,“ uvádí jako svoji misi provozovatel platformy. Jádro platformy sídlí v polské Poznani. V každé zemi má pobočku. V Česku funguje ve Zlíně. Dále působí v Německu, na Slovensku, v Maďarsku, Estonsku, Litvě a Rumunsku.

Co je to platforma B2B?

MerXu je určeno výhradně pro firmy, živnostníky, podnikatele a další obchodní společnosti.

Nejedná se tedy o e-shop a koncoví zákazníci zde nemohou nakupovat.

Specializuje se na průmyslové komodity a zboží v oborech chemie, stavebniny, elektrotechnika, sanitární zboží, strojírenství, nářadí a nástroje pro profesionální řemeslníky.

Velké Losiny
Therme park je vhodný pro každého. FOTO: Termály Velké Losiny

Prodávají především výrobci, výhradní i nevýhradní distributoři a zástupci velkoobchodu.

Nakupují přímo výrobci, velcí i malí dodavatelé včetně subdodavatelů, velkoobchodníci, maloobchodníci a také montážní firmy.

Kdo platformu vede?

Za vývojem a provozem merXu stojí zakladatel a CEO Przemysław Budkowski (dříve Allegro Group – v Česku např. Mall, Heureka a Aukro). Založil ho spolu s ním COO Tomasz Nowak (dříve Allegro Group a Onet) a CTO Sebastian Pietrowski (dříve G2A, Allegro Group a Merlin.pl). O finance se stará CFO Piotr Nowjalis (dříve ve významných polských firmách CCC, AB a KGHM).

Českou pobočku vede Václav Liška (dříve Allegro Group/Naspers a Aukro.cz), který je zároveň partnerem fondu Leverage Holding.

Koupelna
Koupelna. FOTO: Instalater24.cz
Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.