Menu
Vnitřní bazény

Aquapark v Jičíně: reportáž z koupání

voda

Přestože se nacházíme v době, kdy většina z nás míří na koupaliště nebo k moři, rádi bychom Vás seznámili s krytým aquaparkem v Jičíně.

Občas se i v létě stane, že počasí pro venkovní koupání není přívětivé, a potom přemýšlíme, kam bychom ve volném čase vyrazili. Areál v Jičíně nabízí široké spektrum služeb, takže určitě všichni členové rodiny si vyberou odpočinek podle svého gusta.

Hygiena pro každého? Asi ne!

Po zakoupení vstupenky muži a ženy odchází do kabinek, které vymezují prostor mezi vstupem a skříňkami, takže tím odpadají zmatky, které jsme popisovali v minulých článcích. Problém nastane pouze u těch návštěvníků, kteří nepochopí systém a projdou kabinkou až ke společným skříňkám, aniž by se převlékli.

Pak vstupujete do již oddělených sprch, kde se každý z návštěvníků musí osprchovat bez plavek, což je samozřejmě nutnost z hygienických důvodů. Co nás však trošku mrzí a to bychom křivdili Jičínu, kdybychom v tuto chvíli hovořili jenom o jejich koupališti, že praxe v tomto ohledu vypadá různě. Nevím, co návštěvníky vede k tomu, že pouze hupsnou do plavek a přímo si to zamíří do bazénu bez toho, aniž by se osprchovali. O namydlení, ke kterému vyzývají cedule, raději nemluvím. Za tímto chováním stojí zřejmě obyčejná lenost návštěvníků a personál bazénu by měl na dodržování hygieny upozornit. Ten se však v takovéto chvíli ocitá v trapné situaci, ale samotné tabule s výzvou: „před vstupem do bazénu se osprchujte“, mnoho neřeší.

Co bychom Jičínu vytkli byla neuměřeně vařící voda ve sprchách, která vyloženě pálila. Při odchodu jsme si chtěli umýt šampónem hlavu a měli jsme strach, že si snad opaříme hlavu.

Klasické atrakce: tobogan, divoká řeka, pára, vířivka

Ale nyní dost kritiky a hurá do vody. 25m bazén vypadá velmi pěkně. Dá se v něm dobře plavat, pro plavce jsou vymezeny dva plavecké pruhy. Pokud Vás plavání nebude bavit, můžete se svést na tobogánu. Pod zadek si musíte dát speciální podložku. Je to pravděpodobně z důvodu větší bezpečnosti, jelikož spáry mezi spoji nejsou dostatečně vyhlazené. Bez podložky by sjíždění mohlo být nepříjemné, ale možná i bolestivé. Dokonce zde na jaře měli úraz dítěte, který si právě na tobogánu způsobil uříznutí článku prstu. Pak následovala odstávka tobogánu a jeho oprava. Přesto i po této opravě nedošlo k úplnému vyrovnání spár. Dokonce se nám stalo, že jedna těsnící guma při našich jízdách ze spoje vypadla a opět tím vznikla značná nerovnost. Závadu jsme ohlásili místním plavčíkům a ti to jen komentovali slovy: „Už zase?!“ O bezpečnou vzdálenost mezi jednotlivými jezdiči pak dbají semafory.

Další atrakce, která nás zaujala ze všeho nejvíce je „divoká řeka“. Zde máte možnost zažít pěkně v klidu, co taková divoká voda s člověkem udělá. V kruhu, kde je na jednom místě vstup, je voda hnána tryskami poměrně velkou silou dokola. Pokud do tohoto kruhu vstoupíte, bude vás proud unášet „do kolečka do kola“. Pokud už vás to nebude bavit, můžete řeku opustit, tedy pokud se vám to povede nebo budete muset počkat, až divokou vodu vypnou. Ne nebojte, dál se vyplavat a navíc nad vámi v době pouštění stojí plavčík.

Ten, kdo bude hodně unavený, může navštívit páru nebo se může posadit do jedné ze dvou vířivých vana. Doba pouštění jak u vířivek tak i u divoké řeky je však omezena asi na 5 minut. Většinou se pouští každých 15 minut a čas je možné zkontrolovat na papírových hodinách.

Výborná restaurace

Po odchodu z bazénu jsme měli hlad, a tak jsme zašli do restaurace, která je s areálem v podstatě spojena. Vaří výborně a obsluha je rychlá. Taktéž je v areálu kromě restaurace ještě fitness, aerobic, hotel, restaurace, pizzerie a bowling.

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.