Menu
Kryté bazény a aquaparky

Tatralandia: Koupání a horské túry

Tatralandia Liptovský Mikuláš

Renata Balašová

Pokud máte rádi jak procházky po horách, tak vodní radovánky a nechcete za nimi jezdit příliš daleko, vydejte se určitě do blízkých slovenských Tater.

Kromě krásné horské přírody a perfektního turistického zázemí lákají Tatry na největší celoroční zábavní vodní areál Tatralandia.

Letní i zimní provoz

Tatralandia je místem zábavy a relaxace v termálních bazénech s množstvím atrakcí pro děti i dospělé. Najdete zde bazény s minerální geotermální vodou, třicet tobogánů, skluzavek, nafukovací atrakce pro děti, skákací hrady, bludiště, trampolíny.

Během letních prázdnin je v provozu Western City, kde se několikrát denně uvádí show z divokého západu. Dále zde najdete nafukovací městečko, sportoviště, bowling, golfový simulátor, 5D kino a mnoho jiného.

Tatralandia Liptovský Mikuláš
Tatralandia Liptovský Mikuláš, westernové městečko. FOTO: Kuba Turek

Letošní novinky

Na toto léto připravila Tatralandia pro své návštěvníky hned několik novinek. Například nový rodinný raftovací tobogán Trio, který nabízí trojnásobný zážitek z jízdy. Tři osoby se na jednom společném raftu náležitě vyřádí. V nabídce unikátních tobogánů je i raftovací U-rampa, či Trychtýřový tobogán, jediný svého druhu ve východní Evropě.

Tatralandia toto léto zvýšila komfort pobytu. Pro návštěvníky je k dispozici čtyři tisíce pohodlných lehátek. Větší volnost během pobytu v areálu přináší zavedení celoplošného čipového systému. Návštěvníci dostanou u vstupu do areálu elektronický čip, na který se zaznamená veškerá konzumace, či jiné doplňkové nákupy. Platí se až při odchodu z akvaparku, a není nutné s sebou nosit hotovost a schovávat peněženku pod deku.

Tatralandia
Tatralandia Liptovský Mikuláš. FOTO: TMR

Hory a koupání na jedné permanentce

S dětmi je někdy obtížné naplánovat tu nejvhodnější aktivitu. Budou se chtít během dovolené každý den koupat, nebo budou chtít poznávat krásy našich hor a putovat po naučných stezkách? Když se k tomu přidá nevyzpytatelnost počasí, dilema je na světě. V Tatrách se podařilo vytvořit letní kombinovaný produkt, který potěší především rodiny s dětmi, produkt který nabízí spojení hor a vodní zábavy.  

Zaplatíte jen jednou a na dalších atrakcích si už jen čerpáte další vstupy. 2200 metrů tobogánů a skluzavek, lanovky ve Vysokých i Nízkých Tatrách, dohromady 500 atrakcí za jednu cenu.

Vysoké Tatry: Jedním z nejúžasnějších cílů výletů do nádherné přírody Vysokých Tater je pro všechny věkové skupin výprava do nadmořské výšky 2634 metrů na nejvýše obývané místo Slovenska – Lomnický štít. Visutá lanovka turisty vyváží na Lomnický štít každých 20 minut a ti zde stráví nezapomenutelných 50 minut. Při dobré viditelnosti se návštěvníkům naskýtá výhled do širokého okolí, nejen na Slovensko, ale i na polskou stranu Tater. Také rodiny s dětmi milující přírodu si zde přijdou na své. Naučná stezka Tatranská divočina je vedená romantickou krajinou okolo Skalnatého plesa a taky v okolí Hrebienku a na Štrbském plese. Dětem i dospělým zpestřuje pobyt na Skalnatém Plese atraktivní eko-mini park Krajina svišťů s originálními prolézačkami, lanovým mostem, sochami zvířat a dalšími atrakcemi. Aby děti procházka ještě víc bavila, získají svého vlastního zábavného průvodce divočinou, ve kterém mohou odpovídat na jednoduché otázky, nebo mohou mezi sebou soutěžit v dalších disciplínách. Zážitkem pro děti i dospělé bude také projížďka na lodičce na Štrbském plesu V Tatranské Lomnici i na Hrebienku zaujme jízda na kolech či koloběžkách, které si zde můžete vypůjčit. Adrenalin je možné si zvýšit na bungee trampolíně a zbystřit smysly například při lukostřelbě.

Tatralandia Liptovský Mikuláš
Tatralandia Liptovský Mikuláš, Nízké Tatry na obzoru. FOTO: Kuba Turek

Nízké Tatry: V létě ve středisku Jasná je největším turistickým lákadlem nádherná příroda Nízkých Tater. V poslední době je středisko vyhledáváno nejen kvůli turistice a lanovkám ale i pro jedinečný downhillový bikepark, který nemá na Slovensku i v okolních zemích obdoby. Také v Nízkých Tatrách mají speciálně pro rodiny s dětmi připravenu řadu aktivit. Naučný chodník Karkulka vznikl před dvěma lety v Jasné, děti zde cestují po stopách pohádkové postavičky a přitom poznávají krásu tohoto národního parku. I zde děti dostanou svého vlastního dětského průvodce cestováním po Nízkých Tatrách, ve kterých odpovídají na jednoduché otázky a mohou soutěžit o atraktivní ceny. Dětem navíc cestu zpestří i speciální Karkulsak s dalekohledem, kompasem, teploměrem, píšťalkou, pastelkami i kšiltovkou.

KOUPÁNÍ.cz: Tatralandia Liptovský Mikuláš

Okolí na HORYDOLY: VYSOKÉ TATRY a NÍZKÉ TATRY

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.