Menu
Aktuální zprávy

České ženy nejraději nosí bikiny

plavky

Češky preferují bikiny. Pouze tento typ plavek nosí 34 % z nich, dalších 23 % jim dává přednost, ale občas obléknou jednodílné.

Muži preferují krátké šortky (38 %), druhé nejpopulárnější jsou plavkové boxerky (24 %).

Chození bez horního dílu plavek se více než polovině žen nelíbí. Ovšem 30 % žen se nahoře bez líbí, ale stydí se. Čtyřem procentům to zakazuje přítel či manžel.

plavky
Dámské plavky. FOTO: Trenyrkarna.cz

Internetový obchod Trenýrkárna.cz ve svém průzkumu mezi 1200 respondenty zjišťoval, jaké Češi a Češky preferují plavky. A jak se staví k chození nahoře bez na veřejných plážích či u bazénů.

Nahoře bez nebo dokonce bez plavek? GRAF: Trenyrkarna.cz

„5 % českých dam preferuje monokiny či tankiny. 2 % žen se pak nejraději koupou nahé. Dvěma procentům stačí spodní prádlo a plavky nepotřebují,“ komentuje výsledky průzkumu Ruslan Skopal, CEO Trenýrkárna.cz.

klobouk a plavky
Romantický plavkový outfit s kloboukem. FOTO: Trenyrkarna.cz

Manželé mluví do horního dílu plavek

Na otázku „Jaký máte názor na použití pouze spodního dílu plavek na veřejnosti a být nahoře bez?“ odpovědělo 54 % českých žen, že se jim to nelíbí. 1 % z dotázaných se to nelíbí, ale chodí tak, protože manžel či přítel vyžaduje opálená prsa. 30 % žen se nahoře bez líbí, ale stydí se. Čtyřem procentům to přítel či manžel zakazuje. 6 % žen se to líbí a chodí tak vždy, 5 % se to líbí, ale chodí tak jenom občas.

plavky
Dámské plavky. FOTO: Trenyrkarna.cz

Muži preferují na koupání šortky

„Čeští muži preferují v oblasti plavek jednoznačně krátké šortky, druhé nejpopulárnější jsou plavkové boxerky. 18 % pánů preferuje dlouhé šortky, 15 % slipové plavky. Třem procentům stačí trenky, dvě procenta mužů se koupou nejraděj naostro bez plavek nebo spodního prádla,“ říká Ruslan Skopal, CEO Trenýrkárna.cz.

míč a plavky
Pánské plavky. FOTO: Trenyrkarna.cz
Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.