Menu
Aktuální zprávy

Uvolněte se u jógy nebo v RTbet

Samui Spa Praha

Připadá vám, jako by vám na ramenou ležela velká tíha, která vás nutí mít hlavu dolů, ramena stažená a drtí vám plíce tak, že nemáte vzduch? I to je jeden z příznaků přetížení, stresu a vyhoření. A proto je dobré si na chvíli dát od všeho pauzu a věnovat se cílevědomě a pravidelně vašemu dechu. Zní to banálně, ale jen několik cvičení a aktivit, které vás osvěží, a budete na tom o hodně lépe. Můžete se tak věnovat dechovým cvičením, józe, lézt na hory za čerstvým vzduchem, nebo zkusit nějakou novou aktivitu, která vám dech rozprodoudí. Tou může být například RTbet. Online kasino RTbet vám totiž zaručeně zvedne nejen tep, ale dovolí vám se na chvíli soustředit na obrazovku za účelem zábavy a rozptýlení, což je pro organismus také velmi vhodné. 

jóga
Jóga na břehu moře. FOTO: Processingly – Unsplash

Do víru online světa

Jednou z technik, jak zlepšit mentální tlak je, odvést pozornost jinam. A v dnešním století plném technologií to jde velmi snadno. Pomohou například online hry, videa nebo aplikace. Jedním z příkladů online zábavy, které vás pohltí a dodá vám pocit žití v jiné realitě, je RTbet. Jedná se o představitele online kasin, kdy v RTbet najdete automaty, karty nebo ruletu. Je tedy snadné si vybrat po registraci, co by vás zaujalo, a nechat oči a mysl bloudit po herních symbolech nebo karetních číslech. Proto může být RTbet zajímavým odrazovým můstkem pro úniky do online světa. Dodají vám energii a radost z případného úspěchu. A namotivuje vás jít dál. Vyzkoušejte RTbet nebo jinou online aktivitu, aby se vaše mysl zklidnila. 

Nádech a výdech

Jednoduchou pomůckou, pokud se vám nedostává dechu, jsou dechová cvičení. Jedná se o zaměření pozornosti na proces dýchání bez pomíjení všech dalších okolností a potřeb vašeho těla nebo vnějšího světa. Jednoduchou je například krabicové dýchání, kdy se na počítání do čtyř postupně nadechujete, na počítání do čtyř zadržujete dech, na počítání do čtyř vydechujete a opět na počítání do čtyř zadržujete dech. Takto opakujete několik cyklů, než se vaše mysl zklidní. 

Intence v nádechu

To samé je možné dělat i s vědomou intencí nějakého záměru do částí nádechu, kdy v mysli pomalu vyslovujete slovo, které nás má procesem podpořit, nebo jehož pomoc aktuálně hledáme. Například při nádechu pomalu nechat v hlavě znít “vyrovnanost”. Nebo “jsem silný*á”. Pokud máte pocit, že se u zadržování dechu jakoby dusíte a je pro vás tato pouza moc dlouhá, je v pořádku tuto fázi vynechat, a jen pomalu nadechovat a vydechovat. 

Východní cvičení

A toto pomalé dýchání se pak výborně propisuje i do pomalého protahování a posilování těla ve cvičení jógy. Může to znít tak, že se tato tradice k nám příliš nehodí, protože vznikla na východě, kde jsou lidé klidnější a mají méně práce. Ale pravda je přeci taková, že též musejí pracovat a věnovat se sobě, jen na to jdou jinak, než my. Proto to vyzkoušejte, třeba v obýváku, o samotě, a uvidíte.

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.