Menu
Letní koupaliště a aquaparky

Jak vybrat elektronickou cigaretu

Elektronické cigarety jsou na vzestupu. Existují desítky výrobců a tisíce různých e-cigaret, z nichž každá má své jedinečné vlastnosti. Jak vybrat správnou elektronickou cigaretu, aby dobře sloužila?

Elektronické cigarety disponují různými mechanismy a funkcemi, a zákazník často ani o těchto možnostech neví. Dobrá volba a správný výběr vám pomohou plně nahradit vaši klasickou cigaretu a přejít bez jediného problému.

Je třeba si zodpovědět několik důležitých otázek:

Jak často kouříte?

Tato otázka Vám pomůže zjistit, jak velkou kapacitou baterie by měla elektronická cigareta disponovat. Samozřejmě čím větší počet cigaret denně, tím i větší kapacitu baterie elektronické cigarety. Pro běžného kuřáka, který vykouří krabičku cigaret denně, stčí kapacita baterie do 1500mAh.

Elektronické cigarety. FOTO: Elcigon.cz

Jaké typy cigaret preferujete?

Dáváte-li přednost silnějším cigaretám s plnou chutí, budete pravděpodobně potřebovat větší výkon k uspokojení chuti. Pro tyto potřeby doporučujeme grip, kde si potřebný výkon nastavíte.

Pokud jste kuřák lehkých a středních cigaret, výkon nehraje tak velkou roli a můžeme zvolit e-cigaretu s automatickým nastavováním.

E-cigarety se dělí na pět základních typů a jsou to mini e-cigarety, POD systémy, klasické e-cigarety, mody/gripy a DIY.

Potřebuji MTL nebo DL?

Přecházíte-li z klasické cigarety, pak je nutné jako první e-cigaretu vybrat tu, která je uzpůsobena na potah typu MTL. Potah MTL je klasický potah z úst do plic, jak známe u klasické cigarety. Při tomto potahu nasajeme páru nejdříve do pusy a následně vdechneme do plic. Oproti tomu DL je určeno pro přímý potah do plic.

Důležitá je tedy žhavící hlava a její kvalita.

Elektronická cigareta. FOTO: Elcigon.cz

Kolik to stojí?

Cena elektronických cigaret je různá v závislosti na typu a obsahu balení. Právě toto je mnohdy základním parametrem mnoha uživatelů při výběru. Základní cena se může pohybovat od pár set korun až po pár tisíc.

Pro začínající uživatele elektronických cigaret a při přechodu z klasických cigaret bohatě postačí e-cigareta za pár set korun. U tohoto typu kapacita baterie není velká a průměrný kuřák bude muset tuto e-cigaretu nabíjet každý den.

Při přechodu často hraje roli i náklady na e-kouření v porovnání s klasickými cigaretami. Cena kouření e-cigarety je v porovnání s její klasickou tabákovou verzí o 75 % levnější. A to i přesto, že pořizovací náklady e-cigarety jsou daleko vyšší.

Cena e-cigaret by měla být ve výběru pouze jako jakýsi orientační parametr, který určuje jaký rozsah cen by daný produkt měl mít.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.