Celou řadu místních zámků, hradů, ale také zřícenin, kláštěrů a významných poutních míst můžeme kombinovat s plaváním během letní sezóny v přírodních koupalištích a během té zimní také v těch moderních, halových. Během takových výletů a sportování je možné se přímo na cestách užívat výhod nejednoho online casina, které umožní si zahrát také hry s vodní tématikou. Ale nyní zpět k tomu, kam vlastně vyrazit za plaváním a kulturou najednou.
Přírodní koupaliště v blízkosti historických památek
Hrady a zámky lemují českou přírodu a to často v blízkosti vodních toků, zatopených lomů, biotopů, jezírek a přehrad. Díky tomu mají dnes možné turisté kombinovat návštěvu těchto historických památek, která pamatují celá staletí, s pohodlným relaxem přírodních koupališť a to jak v Čechách, tak na Moravě nebo ve Slezsku. Podívejme se nyní na některá zajímavá místa, kam za touto zábavou vyrazit.
Vzhůru na Veveří
Nedaleko jihomoravské metropole Brna se nachází hrad Veveří, gotický hrad s prvky později přidané renesance je stavbou ze 13. století, která se tyčí nad řekou Svratka. Právě ta je zdrojem vody pro nedalekou Bystrckou přehradu, známou také jako Prygl. Ta nabízí nejrůznější příležitosti, jak si v létě užívat vodních radovánek, od plavání, přes paddleboarding až po lodní výlety. Právě ty mohou během necelých 40 minut dopravit turisty na hrad Veveří, který krásnou lesní procházkou přivede až k branám středověkého hradu, který nebyl nikdy dobyt a který nabízí prohlídku exteriérů, ale také interiérů hradu.

Karlštejn v doprovodu biotopů
V blízkosti jednoho z nejslavnějších českých hradů Karlštejna, který stojí pouhou hodinu jízdy od Prahy, se nachází také malé městečko Radotín. Tam, kde dříve bývala čistička odpadních vod vznikl namísto ní prostor, ve kterém je možné si užívat vodních sportů, plavání, opalování a relaxace – znám je pod názvem Přírodní biotop Radotín. A přírodní se myslí vážně, není totiž využíváno žádné chemie pro zajištění bezpečné a pro plavání zcela nezávadné vody. Z Radotína je to jen pár desítek minut do Karlštejna, hradu ze 14. století, který nabízí možnost se projít také chráněnou přírodní oblastí Český kras.

Vranov s výhledem na slavný zámek
Takzvaný Moravský Jadran se nachází v bezprostřední blízkosti Vranova nad Dyjí, městečka, na kterým se zároveň tyčí slavný zámek Vranov nad Dyjí, který je přestavěným hradem. Moravský Jadran je jinými slovy Vranovská přehrada, která je zde dostupná od 30. let minulého století a od té doby se postupně stále modernizuje a dnes nabízí celou řadu zajímavých příležitostí, jak si užívat letní sezóny, od plavání po další vodní sporty. Jakmile si vychutná člověk naplno plavání, může vyrazit směrem na kopec, kde se tyčí dříve gotický hrad, postavený již v 10. století – z hradu však již zůstávají jen staré kresby, dnes byl hrad plně přestavěn na zámek, k čemuž došlo mezi 17-18. století. Dnes nabízí nejen krásný pohled dolů na přehradu, ale také do interiérů zámku.
Kurovický lom v okolí hradů a zámků
Kurovický Lom je přírodní a významnou památkou, kterou je možné najít nedaleko Kroměříže, která je zároveň místem, kde si užívat bezpečně koupání – to je možné od května až do menší přístupnosti také v září. Lom byl za přírodní památku označen v roce 1999 a na svých 15,5 ha se nyní chrání nejen krásná příroda, ale také významné paleontologické památky.
Díky tomu, že se nachází ve Zlínském kraji je možné v jeho okolí najít také různé historické památky, mnohé v dojezdové vzdálenosti do jedné hodiny. Mezi ty nejvýznamnější patří například Arcibiskupský zámek Kroměříž, Zámek Kvasice, Janův Hrad nebo Zámek Holešov.
V České republice je možné najít hned několik přírodních koupališť a to to na všech stranách republiky.