Menu
Přírodní koupání

Tři Babické rybníky

Tři Babické rybníky u středočeských Říčan obnovily Lesy České republiky. Práce trvaly necelé dva roky. Projekt za bezmála 23,8 milionů korun je dalším z programu této společnosti Vracíme vodu lesu.

Horní, Prostřední a Dolní Babický rybník jsou malé průtočné vodní nádrže na horním toku Výmoly. Tento potok stéká od Mukařova přes Babice a Úvaly do Labe, do kterého ústí nad Čelákovicemi. 

Povodně v minulých letech narušily hráze Babických rybníků i bezpečnostní přelivy. Rybníky po léta zanášel sediment a odbahnění bylo nutné. „Nové jsou spodní výpusti s požeráky a bezpečnostními přelivy. Návodní líc hrází opevnil kámen. Kvůli stabilitě hrází jsme odstranili náletové dřeviny,“ řekl Tomáš Sajdl, vedoucí správy toků pro oblast povodí Labe z Lesů ČR.

Kromě toho Lesy ČR vybudovaly nové lesní cesty v okolí a opravily stávající, takže rybníky jsou pohodlně dostupné pěším i cyklistům a cesty využije také lesní technika.

Projekt ocenil starosta Babic Jan Chadraba: „Nečekal jsem, že všechna zákoutí kaskády rybníků mohou tak zásadně proměnit kdysi nevzhledné místo. Věřím, že Babické rybníky budou lidé využívat i k přírodnímu koupání a třeba otužování.“

KOUPÁNÍ.cz: Babické rybníky

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.