Menu
Aktuální zprávy

Lázeňské vouchery jsou letos méně výhodné

Františkovy Lázně

Od 10. ledna si zájemci mohou na webu Kudyznudy.cz, provozovaných vládní agenturou CzechTourism, opět vygenerovat poukázku na slevu na pobyt v lázeňských zařízeních.

Letos zůstává podmínka pobytu nejméně na 6 nocí a využití minimálně pěti procedur. Sleva se ovšem snižuje na polovinu, tedy 2000 Kč.

Zatímco v minulých dvou letech sleva činila 4000 Kč a hradil ji stát, letos jde sleva výlučně na vrub šesti desítek lázeňských podnikatelů.

Slevové vouchery platí jen do března

CzechTourism poskytl zaběhaný software. Ve druhém pololetí minulého roku bylo na jeho portálu staženo 364 tisíc státních lázeňských voucherů. Pro letošní rok princip zůstává obdobný. Zájemce si vygeneruje voucher – ve skutečnosti kód, který uplatní u podnikatele, kterého si na příslušných stránkách zvolí.

Slevová akce platí jen první čtvrtletí 2022.

Zúčastnit se může občan kteréhokoliv státu Evropské unie, respektive Evropského hospodářského prostoru, starší 18 let. Ostatně, nejedny tuzemské lázně mají zahraniční majitele.

Marketing není charita

Samo vygenerování voucheru je nezávazné pro obě strany stejně, jako tomu bylo dříve. Dokud návštěvník lázní neobjedná konkrétní termín, nemá ani jako držitel voucheru žádnou povinnost. Poskytl sice podnikateli své osobní údaje, ale nikoliv záruku, že pobyt objedná. Jen projevil zájem.

Naopak podnikatel, který si vyhradil eventuální změny, má možnost vouchery množit či stahovat podle své konkrétní situace a strategie.

Spotřebitelé na slevy slyší, čím budou obtížnější životní podmínky, tím více. Dvoutisícový příspěvek na pobyt je jistě velmi milý, ale někdy může být čertík skryt v detailu. Podnikatelé pochopitelně uvádějí, že uplatnění voucheru není slučitelné s žádnou další slevou. Jenže běžné slevy mohou převýšit voucher. Pozorný spotřebitel na to musí přijít sám.

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.