Menu
Letní koupaliště a aquaparky

Maškova zahrada v Turnově zaplatí pokutu tři čtvrtě milionu korun

Maškova zahrada Turnov

Komplex letního koupaliště Maškova zahrada v Turnově čerpal neoprávněně více než dva a půl roku vodu z podzemí. Neměl na to povolení. Česká inspekce životního prostředí vymáhá za porušení vodního zákona pokutu přes 720 tisíc korun.

Loni v červenci provedli inspektoři ve sportovním areálu ohlášenou kontrolu. Při ní zjistili, že společnost Městská sportovní Turnov provozující aquapark, odebrala od ledna 2020 do června 2022 přes 14 400 m3 podzemní vody.

Další problémy našla při zacházení se závadnými látkami a analýzami z odlučovače ropných látek.

Za tyto přestupky udělila inspekce souhrnnou pokutu. Provozovatel areálu se proti jejímu rozhodnutí odvolal. Pokutu potvrdilo Ministerstvo životního prostředí.

„To jsou historické věci, které jsme nějakým způsobem nevěděli, neměli jsme je podchycené, a proto jsme tu pokutu museli uhradit. Pochybení jsme nerozporovali, uznali jsme ho a vstřícně to obratem řešili. Jen se nám zdála vysoká ta výše pokuty z důvodů, které jsme v odvolání uvedli,“ uvedl Jiří Veselka, jednatel společnosti Městská sportovní Turnov pro iDnes.cz.

Dodejme, že pokutu zaplatí občané města, protože se jedná o firmu vlastněnou městem Turnov a řízenou regionálními politiky.

KOUPÁNÍ.cz: Maškova zahrada Turnov

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.