Menu
Venkovní koupaliště

Přehrada Les Království a hospitál Kuks

Přehrada Les Království

Přehrada Les Království je jedna z nejkrásnějších přehrad v Čechách. Od roku 1964 je zapsaná na seznam technických památek.

Stavba přehrady vznikla v romantizujícím stylu jako obrana proti velké vodě, která přišla v roce 1887. Stavba dosahuje výšky 41 metrů a hráz je dlouhá 218 metrů. Kamenný hrad s cimbuřím a věží slouží jako domek hrázného.

Přehrada se nachází v těsně blízkosti ZOO Dvůr Králové.

Ze Dvora Králové je to pak nedaleko do východních Krkonoš, které nabízejí spoustu dalších krás. Výlet můžete spojit s návštěvou zrekonstruovaného hospitálu Kuks. V těchto bývalých barokních lázních ze 17. století nyní sídlí farmaceutické muzeum a sbírka evropského umění. Celému komplexu dodává mimořádnou atmosféru sochařská výzdoba z dílny Matyáše Bernarda Brauna.

Koupání v samotné přehradní nádrži, která slouží jako zásobárna pitné vody, možné není, ale cestou po stezce na tak zvané Nemojovské straně se turisté dostanou na poloostrůvek, výběžek v ústí Labe do nádrže, který je využíván pro občasné koupání a rybaření.

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.