Menu
Aktuální zprávy

Trest za utopeného chlapce v Českém Dubu je podmínka pro vedoucího

Český Dub

Za smrt šestiletého chlapce na koupališti v Českém Dubu je vinný vedoucí letního tábora. Určil to okresní soud v Liberci. Tomáš Mádr (39 let) byl odsouzen na dva roky do vězení se zkušební lhůtou na tři roky. Za usmrcení z nedbalosti mu hrozilo až šest let vězení.

Viník, babička ani dědeček u soudu nebyli

Zástupce vedoucího tábora Tomáš Mádr se vyhlášení rozsudku nezúčastnil. V závěrečné řeči, kterou sepsal, vyjádřil lítost, co se stalo, a všem se omluvil. Navíc dodal: „Nezpůsobil jsem to já jako osoba přímo. Nesouhlasím, že jsem obviněn pouze já.“

U soudu nebyli ani babička a dědeček chlapce, kteří jej měli od dvou let v pěstounské péči. Soud totiž zbavil jeho matku rodičovských práv. Omluvili se s tím, že by soudní jednání psychicky nezvládli. Částečně je zastoupila teta utonulého chlapce.

Peníze za smrt

Kromě podmínečného trestu vězení nařídil soud Tomáši Mádrovi zaplatit 1,4 milionu korun prarodičům za duševní útrapy spojené se smrtí chlapce a k tomu náhradu škody 274 000 korun Všeobecné zdravotní pojišťovně a k tomu úroky z prodlení. Verdikt zatím není pravomocný, obě strany se mohou odvolat.

Topícího se chlapce si nikdo nevšiml

Tragédie se odehrála 6. července 2020 odpoledne, kdy byl celý letní tábor neplánovaně na koupališti. Že se chlapec topí, si nikdo nevšiml. Bezvládného těla si všimly až dívky z jiného oddílu a nikoliv lidé, kteří ho měli hlídat. I přes okamžité poskytnutí laické první pomoci a následnou intenzivní lékařskou resuscitaci chlapec druhý den v nemocnici zemřel.

V době neštěstí byl obžalovaný s dalšími lidmi u kiosku na pivu. Vedoucí v té době zastupoval hlavního vedoucí Libora Situ, který byl s jiným dítětem u lékaře. Libor Sita byl vedoucí oddílu, do kterého patřil utonulý chlapec.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.