Menu
Aktuální zprávy

Triky pro ty nejpovedenější obrázky z dovolené

fotoaparát

Jste nadšení pro focení a chcete se tomuto koníčku věnovat o prázdninách nebo prostě s focením nemáte nic společného, ale chcete se vrátit z dovolené s těmi nejúžasnějšími snímky? Existuje řada triků a tipů od profesionálních fotografů, které vám mohou pomoci zachytit jedny z nejhezčích záběrů z dovolené, a zrovna k tomu s sebou nutně nepotřebujete mít profesionální fotoaparát.

Objevte funkce svého telefonu

Nemáte s sebou výkonný fotoaparát, a i když ano, nejste v technice moc dobrý? Možná vás překvapí funkce, které lze integrovat do vašeho mobilního telefonu, tak to vyzkoušejte.

Většina smartphonů, které jsou v současné době na trhu, přichází s vysoce výkonnými fotoaparáty, ale ne všichni uživatelé přesně vědí, jak je využít naplno. Doporučujeme přečíst si návod v sekci fotoaparát – dozvíte se nové věci a budete vědět, jak na dovolené maximálně využít fotoaparát svého telefonu.

Níže jsme pro vás připravili dvě videa s užitečnými triky, jak pomocí mobilního telefonu pořídit lepší fotografie.

Buďte originální, zjistěte, jaká jsou oblíbená místa místních

V době sociálních sítí nás stále více láká vidět a dokonce podobným způsobem pózovat místa, která obdivujeme na Instagramu nebo Facebooku. Skutečností je, že sledováním pouze takových příspěvků vám mohou uniknout další příležitosti, které mohou čekat na objevení s jinou vizí.

Radíme vám, abyste šli tam, kam vám to srdce velí, a snažte se fotit tak, jak to cítíte, ne jak jste viděli u ostatních. Nápadem může být vyrazit na oblíbená místa místních, kde možná ne všichni turisté skončí při focení.

Zároveň vám nedoporučujeme pouštět se do míst, kam je vstup zakázán nebo může být ohrožena vaše bezpečnost, jen kvůli zachycení některých unikátních snímků.

Buďte spontánní. Zachyťte snímky ve zvláštních časech a své blízké, když to nečekáte

Představa „sedět v obraze“ nemusí vždy znamenat, že si dotyčný vybere tu nejhezčí fotku, a to proto, že většinou ten okamžik sám o sobě působí upraveně. Na druhou stranu, některé spontánní rámečky by mohly vytáhnout to, co je z té chvíle nejkrásnější, pokud jsou vyrobeny s trochou inspirace 

Pokuste se vyjít z módy, když chcete zachytit okamžik, krajinu, osobu a zaměřte se méně na standardy viděné u ostatních a více na to, jak se cítíte.

fotoaparát
Velká zrcadlovka pořád dělá nejlepší fotografie. FOTO: Dreamstime.com
Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.