Menu
Vnitřní bazény

Vybrali jsme nejlepší wellness pro zamilované v Česku

wellness

Hledáte romantickou a útulnou atmosféru pro příjemné chvíle ve dvou, nebo něco modernějšího a rušnějšího? Každý pár má rád něco jiného.

Vybíráme 5 inspirativních wellness center stranou velkých měst na romantických místech mimo velká města. Očekávejte historické prostory, nábytek z přírodní borovice nebo dubu, kamenné podlahy a anglické parky v okolí.

Chateau Mcely

Zámeček z 18. století se nachází v malebné středočeské vesničce Mcely, kousek od Prahy. Nabízí luxusní ubytování, gurmánskou restauraci a rozsáhlé wellness centrum. V nabídce jsou párové procedury včetně masáží, zábalů a koupelí.

Specialitou je čistě přírodní kosmetika Mcely Bouquet. Značku založila Inéz Cusumano, majitelka Chateau Mcely, roku 2010. Od mládí si míchala vlastní oleje a balzámy pro citlivou kůži. Později využila zkušenosti, když začala vyrábět kosmetiku pro zámecké lázně.

Mcely. Bouquet spa outdoor jacuzzi.

Resort Svatá Kateřina

Zpomalte! Odložte notebook, vypněte mobil! Zastavte se! Jste ve Svaté Kateřině na Vysočině, kde je ticho a klid, jenom stromy šumí a tráva se vlní ve větru. Po areálu se pohybuje jen hotelový elektromobil a golfové vozíky. Zapomeňte na všední starosti, odpočiňte si.

Lázně na prameni svaté Kateřiny byly vyhledávaným střediskem vysoké vídeňské společnosti, která zde léčila nervové choroby, choroby ledvin, srdce, žlučníku a oddávala se koupelím zmírňujícím revmatické bolesti. Po 2. světové válce tuto funkci převzala dětská léčebna. Jako mávnutím kouzelného proutku se nakonec proměnila v luxusní wellness centrum s nádechem indické ajurvédy.

Uvolněte se na společné masáži, vykoupejte se ve vaně z lávového kamene. Poté ulehněte do lože s nebesy… Na co pomyslíte, to vám svatá Kateřina splní.

Resort Svatá Kateřina si bere mnoho myšlenek z Indie.

Zámek Štiřín

Rezidence Štiřín nabízí luxusní ubytování, vyhlášenou restauraci a wellness centrum s bazénem, saunou a vířivkou. K dispozici jsou také párové procedury, jako jsou masáže a koupele.

wellness Štiřín
Zámek Štiřín, wellness.

Barokní zámek stojí v malebném Ladově kraji ve středních Čechách. Je zakomponován do francouzské zahrady, kaskády rybníků a anglického parku se známým golfovým hřištěm. Hotel disponuje klasickými zámeckými pokoji a stylovými pokoji v budovách Salm a Jockey.

Součástí hotelu je wellness. Zamilované páry ovšem lákají i romantické procházky v udržovaném parku, případně společné lekce golfu.

Štiřín zámek
Zámek Štiřín – romantické ubytování, wellness, park, golf.

Lázně Kynžvart

Empírový zámek v lázeňském městě Kynžvart nabízí ohromující kombinaci historie a luxusu. Výhradně léčebné lázně se rozšířily o wellness procedury a také rekondiční programy. Zvláště zamilované páry pak ocení romantickou atmosféru starého Rakouska, která se sice už nikdy nevrátí, ale zažít ji by chtěl každý. K tomu patří společenské šaty, pítka či párové hrnky, odpolední koncerty a podvečerní promenáda.

Vždyť kníže Metternich na svém zámku hostil nejdůležitější rakouské spojence – ruské cary Alexandra I. a později Mikuláše I. Díky tomu dosáhl na dlouhá desetiletí mír v celé Evropě.

Kynžvart nabízí tak trochu jiné wellness. Každý pár může podle nálady zkombinovat léčebné procedury s odpočinkovým wellness a také sportovními aktivitami. Při tom se bydlí v moderních i historických lázeňských domech, případně dokonce v zámeckém parku. Sportovní centrum má sportovní bazén s posilovnou. Lázeňské centrum využívá vany, zábaly, masáže, páru, různé druhy koupelí a vířivky. To vše doplňují svižné procházky po rozlehlých parcích a do okolních lesů.

Kynžvart zámek
Zámek Kynžvart. FOTO: VitVit – Wikimedia

Hotel Malý pivovar a restaurace Skála

Ještě před dvěma lety se v Klášteře Hradišti vařilo pivo Klášter, ještě před dvěma sty lety tady stál valdštejnský zámek, ještě před šesti sty lety tady fungoval cisterciácký klášter. Jenže čas oponou trhnul a vše zmizelo v minulosti. Dnes je ve starých pivovarských sklepech stylová restaurace Skála a v přilehlém statku hotel Malý pivovar.

Celá dlouhá historie je v něm vidět na každém kroku. Stejně tak v přízemí, kde je příjemné wellness s bazénkem, párou, saunou, vířivkou a dalšími odpočinkovými atrakcemi.

Pro zamilované páry je to ideální místo – z hotelových pokojů se před snídaní nebo třeba po večeři schází v županu rovnou do wellness. A ještě jeden fakt je důležitý! Mnozí milenci si zdejší pobyt tak zamilují, že se zde později ožení a vdají. Na svatby je hotel dobře zařízený.

wellness
Wellness hotelu Malý pivovar v Klášteře Hradišti.
Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.