Menu
Vnitřní bazény

Bazén v České Třebové

voda

Dne 30.3.2002 jsme navštívili krytý plavecký bazén v České Třebové. Sice jsme z počátku trochu bloudili, než jsme našli bazén, ale dostatečná místa k parkování a zázemí bazénu nás překvapilo

Zařízení zákazníkům nabízí možnost plavání v klasickém bazénu, dětský bazének s chrliči a vzduchováním, krytý tobogán se světelnými efekty, vířivou vanu, parní komory s vonnými esencemi a občerstvení. Areál má bezbariérový přístup a zařízení pro imobilní osoby.

Jedná se o širokou nabídku služeb, které uspokojí i náročnějšího zákazníka. Návštěva bazénu je ideálním místem pro rodinnou relaxaci, protože každý člen rodiny může trávit čas podle své nálady. Především děti zaujme tobogán, který je dlouhý 80m a je doplněn světelnými efekty. Co jsme velice ocenili je bezpečnost, s jakou je tobogán provozován. Každý, kdo jezdí na tobogánu, je na velké tabuli seznamován s tím, jaké zásady má dodržovat, aby se předešlo případným zraněním. Tobogán je sledován kamerovým systémem a u vstupu do tobogánu jsou semafórky, které udržují mezi „jezdiči“ požadované odstupy. Jen za slunečného počasí není zřetelně vidět, jaké barva vlastně svítí.

Také nás potěšilo, že přístup do bufetu je umožněn nejenom z vestibulu, ale i „mokrým“ lidem v plavkách. Máte strach, že si sednete na mokrou židli v kalhotách? Nebojte se! Bufet je rozdělen na suchou a mokrou část.

V době, kdy jsme bazén navštívili, tak jsme se setkali s milým personálem. Paní ve vestibulu nám bez řečí rozměnila 2000 Kč a s ochotou na naši výzvu: „Můžeme si tu peníze u Vás nechat?“ nám odpověděla, že samozřejmě. Ani plavčík, který měl zrovna službu nevypadal otráveně.

Ale přece nemůžeme jenom chválit. Tak tedy, co se nám nelíbilo. První věcí byly při příchodu do šaten velice malé skříňky, kam se nám s problémem vešly naše věci. Chybělo ramínko a skříňka je tak nízká, že jsme měli problém pověsit si tam bundu. Ona je respektive rozdělena na dvě části a slouží pro dvě různé osoby. Chvíli mně trvalo, než jsem našel svoji, jelikož jsem číslo instinktivně hledal v horní části skříňky, jenže moje tam nikde nebylo. Až pak jsem si všiml druhého číslování ve spodní části.

Druhý problém nastal při pokusu si někam odložit mýdlo ve sprše. Jak říkají hygienické předpisy, měli jsme se osprchovat bez plavek a řádně se umýt mýdlem. Ručník a plavky však není kam odložit – ve sprchách chybí odkládací prostor.

Co tedy říci na závěr. Vyžití si tam najdou jak plavci v pěkném 25m bazénu, tak i lidé toužící po zábavě. Navíc cena vstupenky 50 Kč na 90 minut je ideálním, jak časovým, tak i cenovým kompromisem. Návštěvu v České Třebové Vám doporučujeme. Strávíte zde příjemné chvíle odpočinku. Drobné nedostatky vzhledem ke kvalitě služeb jistě omluvíte.

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.