Menu
Vnitřní bazény

Krytý bazén v Trutnově

RECENZE Nedávno jsme navštívili krytý bazén v Trutnově. Pravděpodobně i díky tomu, že byl postaven již před 20 roky, nenajde zde návštěvník tolik atrakcí jako v moderní areálech.

Není zde například pára, vířivé proudy, tobogán a jiné přednosti nových aquaparků. Toto vše ale najdete v letním koupališti Trutnova, takže případní zájemci o tyto aktivity si musí počkat na letní provoz. V rámci krytého bazénu je se zvláštním vstupem jen solárium a sauna. K bazénu se dostanete poměrně jednoduše, jelikož je za kruhovým objezdem v centru u silnice (vedoucí směrem na Poříčí a dále do Úpice) tabulka s nápisem Koupaliště. Nejprve nás to trochu zmátlo, jelikož jsme hledali cedulku Krytý bazén, ale pak jsme si uvědomili, že oba dva jsou v jednom areálu.

V prostorách zařízení se nachází 25m dlouhý bazén a malý dětský bazének. Ten nás zaujal ze všeho nejvíce. Možná namítnete, že je přeci skoro v každém bazénu a budete mít pravdu. Jenže byl skvěle vybaven. Na první pohled budil dobrý dojem a přímo vybízel k návštěvě. Aby zaujal nejmenší návštěvníky měl pomalované okolní kachličky a skleněné plochy různými pohádkovými bytostmi. Těm nejmenším se líbila dětská skluzavka, která ani chvilinku nebyla prázdná. Trošku větší děti měli možnost půjčit si různé plovací destičky. V bazénku byla příjemně teplá voda, takže jsme neviděli žádné promodralé dětské pusinky. I když jsme tam byli bez dětí, což by správně nemělo být, přesto jsme neodolali a skočili na chvíli do jeho teplé vody. Vybavení dětského bazénku podle našeho názoru nestálo velkou sumu peněz a rozhodně došlo ke zvýšení kvality poskytovaných služeb.

Bazén se také snaží nabízet veřejnosti celou řadu plaveckých kurzů od kurzů pro miminka, až po výcvik dospělých neplavců. Ve velkém bazénu je také skokanská věž o výšce 3 a 5m a skokanské prkno o výšce 1m. Měli jsme štěstí, protože při naší návštěvě byl v provozu. Vlastně stačí jen zajít za plavčíkem, který dle lidí v bazénu rozhodne, zda skoky povolí, či ne. Co nás potěšilo – dbalo se o bezpečnost jak plavců v bazénu, tak o bezpečnost skákajících osob. Po celou dobu, co se ze skokánku skákalo, byl přítomen plavčík, který nedisciplinované osoby usměrňoval. Také jsme ocenili rozdělení bazénu pro kondiční plavce a ostatní, což vedlo k „plynulosti“ plavání a nedocházelo ke zbytečným střetům.

Velkou výhodou je i kvalita vody v bazénu. Díky ionizaci při úpravě nedochází k efektu „červených očí“ u těch, kteří nevlastní či si zapomněli plavecké brýle. Samozřejmě, že jsem si brýle zapomněl a tak jsem očekával, že budu vypadat jak angorák. Nicméně ani po hodině plavání mě nijak oči nepálily ani nerudly.

A teď, co nás nepotěšilo. Dovedete si představit, jak je člověk příjemně unaven, když opouští bazén a s jakou chutí si rád zakoupí něco na zub v bufetu. Bufet tu byl, ale…. Vázla zde obsluha, za což dáma, která obsluhovala, pravděpodobně nemohla. Problém byl s technikou. Všechny provedené objednávky zapisovala do počítače, který se jí neustále zakousával. Štěstí jsme měli v tom, že poté, co jsme si vzali svůj hamburger, byla vyvěšena cedule, že hamburger už není. Sýr v housce, který byl v nabídce, už také nebyl. Takže pokud jste přišli až po nás, mohli jste si dát akorát párek v rohlíku.

Celkově návštěva bazénu vyzněla pozitivně. V šatnách i sprchách bylo čisto, k dispozici byly i vysoušeče vlasů. Pokud nehledáte bazén s atrakcemi, ale s možností si zaplavat nebo naučit své děti plavat, věřím, že vás bazén v Trutnově nezklame. Odcházeli jsme spokojení a na zdržení v bufetu jsme rychle zapomněli.

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.