Menu
Vnitřní bazény

Nejlepší wellness centra v Česku?

Lukačovice wellness

Které wellness je nejlepší – to je otázka za milion! Správná odpověď však neexistuje. Pro každého je totiž jiná!

Někdo chce luxus za každou cenu, jiný má rád příjemnou atmosféru, další rád spojí odpočinek ve wellness s plaváním ve sportovním bazénu nebo řáděním v aquaparku, a další si užije speciální atmosféru v historickém městě, na terase hotelu anebo třeba v přírodě pod širou oblohou.

Nikdo jistě nemá rád nevrlou obsluhu, předraženou službu, vrzající postel, neupravené okolí či komplikovanou dopravu do wellness centra.

Ale ať už máte rádi cokoliv, nabízíme 7 rozmanitých tipů na wellness centra po celém Česku, která si jistě zaslouží známku nejvyšší kvality a nejlepších služeb.

BRNO
Wellness Infinit Maximus

Wellness Infinit v Brně je součástí resortu Maximus u Brněnské přehrady. Zahrnuje hotel, bazény, sauny a také wellness. Nabízí dva vnitřní a dva venkovní termální bazény, ve vnitřní části se nachází whirlpool a relaxační bazén, který je průplavem spojen s venkovním termálním bazénem. Venkovní bazén je otevřen za každého počasí a teplota vody se přizpůsobuje venkovnímu počasí – v létě má voda příjemných 30 – 33 °C, v zimě je ohřívána na 35 – 37 °C. Ve venkovní části je whirlpool se slanou vodou. Součástí je areálu je fresh bar a odpočívárna s krbem. Saunový svět je vybaven 12 druhy saun. K dispozici je privátní SPA. Samozřejmě se nabízí různé masáže a kosmetické procedury.

wellness Infinit Brno
Wellness Infinit Maximus Brno. FOTO: Resort Maximus

PRAHA
Hotel Kings Court

Elegantní luxusní hotel v samém středu Metropole u Prašné brány má vše, co host očekává od drahého podniku. Nádherné pokoje, restaurace uvnitř i na terase, společenské prostory, živý bar a samozřejmě také wellness a spa.

hotel Praha
Hotel Kings Court Prague spa a wellness. FOTO: Kings Court

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ
Spa Academy Golf Resort Cihelny

Mariánské Lázně ideálně spojují lázeňskou léčbu, golf a relaxaci. Resort Cihelny nabízí 18jamkové golfové hřiště, jedno z nejkrásnějších a nejstarších v Čechách umístěné do zajímavé krajiny Slavkovského lesa.

K tomu luxusní ubytování, vyhlášenou gurmánskou restauraci a samozřejmě spa a wellness. Jeho součástí je malý bazén s kouzelným výhledem do přírody a relaxační zóna. Golfisté ocení sportovní masáže, ostatní návštěvníci si mohou užít thajské masáže.

Mariánské Lázně
Spa Academy Golf Resort Cihelny Mariánské Lázně. FOTO: Axxos

VELKÉ KARLOVICE
Grandhotel Tatra

Beskydské údolí ve Velkých Karlovicích je skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Jezdí se tady na kole po bezpečných cyklostezkách, chodí na rozhledny, hluboké lesy skrývají spoustu dobrodružství, řeka Bečva skáče peřejemi, najdete tu mnoho přírodních hřišť, valašských památek, volně se tu pasou ovce i krávy…

Grandhotel Tatra k tomu dodává velmi dobré ubytování i stravování, bazén, sauny, vířivku a dětský klub. Ze saun si můžete vybrat finskou, infra, parní nebo bylinkovou a k tomu dvě vířivky uvnitř a dvě venku s výhledem na okolní hory.

bazén hotel Tatra Velké Karlovice
Grandhotel Tatra Velké Karlovice, hotelový bazén. FOTO: Grandhotel Tatra

ČELADNÁ
Horský hotel Čeladenka

Lesní lázně v Horském hotelu Čeladenka v Beskydech nabízí jedinečný zážitek z wellness v čistém přírodním prostředí. Hotel má venkovní bazén, sauny, vířivku a infrakabinu. Ubytovat se lze v hlavní budově, v horských domech nebo v apartmánových domech.

Kromě klasických hotelových služeb na dovolenou poskytuje kongresové služby a slouží také golfistům, protože v Čeladné je v provozu nejlepší golfové hřiště na severní Moravě. Navíc v blízkém okolí je další pět golfových hřišť. Golfisté tady mají na dlouho vystaráno.

hotel Čeladenka Čeladná
Lesní lázně v Horském hotelu Čeladenka. FOTO: Czech Hotel Awards

OLOMOUC
Theresian Spa

Moderní wellness centrum Theresian Spa s bazénem, saunami, parními lázněmi a fitness centrem je v provozu v Olomouci jako součást hotelu U Terezské brány.

Nabízí příjemný odpočinek ve vyhřátém whirlpoolu, uleví chodidlům na Kneippově chodníku a tělo zrelaxuje v zážitkové sprše. Vše korunují pohodlná lehátka v relaxační zóně.

Ve wellness centru je finská, parní a infra sauna. Zchladit se můžete pod ledovačem nebo ledovým vědrem. Masér se specializuje na sportovně-relaxační masáže končetin, krku a zad.

Theresian Olomouc sauna
Wellness centrum Theresian Spa Olomouc. FOTO: Hotel U Terezské brány

LUHAČOVICE
Spa & Garden Augustiniánský dům

V Luhačovicích je okouzlující wellness centrum umístěné v historické budově, která byla původně postavena pro lázeňské ubytování kněží a katolických rodin.

Spa & Garden Augustiniánský dům (někdy též zkráceně označovaný za Augustiánský) patří mezi za jedno z nejútulnějších a nejlépe vybavených wellness center v České republice. Můžete využít koupele v relaxačním bazénu s protiproudem, finskou a bylinkovou saunu, vířivku nebo parní lázeň s energetizujícím mentolem. Znovu nabýt ztracené rovnováhy můžete v meditační a relaxační místnosti, která je rovněž součástí centra.

Luhačovice
Augustiniánský dům Luhačovice. FOTO: Paper Life

Než se rozhodnete pro pobyt ve wellness, doporučujeme předem zvážit:

  • Typ služeb. Některá centra se zaměřují na masáže a kosmetické procedury, zatímco jiná nabízejí také bazény, sauny a parní lázně. Doplňkové služby zahrnují například kosmetiku, gelové nehty, kadeřnictví a pedikúru.
  • Umístění centra. Některá centra se nacházejí ve velkých městech, zatímco jiná najdete v odlehlé přírodě.
  • Cena služeb. Ceny wellness pobytů se mohou značně lišit v závislosti na centru a typu služeb, které jsou nabízeny. Někde jsou součástí pobytových balíčků, jinde se platí zvlášť.
  • Dostupnost. Je důležité rezervovat pobyt v centru předem, zvláště v hlavní sezóně a o státních svátcích.
wellness Mariánské Lázně
Spa Academy Golf Resort Cihelny Mariánské Lázně. FOTO: Axxos
Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.