Menu
Aktuální zprávy

Casio: každý zná sportovní i klasické hodinky

Odolné hodinky Casio

Japonská značka Casio kráčí s dobou. Vybírá aktuální trendy a ponechává ve svém sortimentu osvědčenou klasiku.

Momentálně jsou horkou novinkou chytré hodinky Casio a sporttestery. V nabídce jsou ovšem i oblíbené společenské hodinky střední třídy a také levné digitální náramkové hodinky.

hodinky Casio
Hodinky Casio G-Shock. FOTO: Hodinkovna.cz

Ikonickými výrobky Casio zůstávají kalkulačky a klávesové hudební nástroje.

Vše se vyrábí s japonskou precizností ale zároveň s moderními funkcemi a cenově dostupné. 

Chytří japonští inženýři

Světoznámou firmu na výrobu elektroniky založil Tadaoe Kashio po 2. světové válce roku 1946 ve vyhořelém a rozbombardovaném Tokiu. Jeho prvním produktem a zároveň ukázkou inženýrského instinktu byl yubiwa pipe. V Evropě nebo Americe je to neznámé zařízení, ale v Asii se stalo velice populární. Jedná se o prsten jednou objímkou navíc, do které lze zasunout hořící cigaretu. Kuřák má díky tomu obě ruce volné na práci, ale zároveň může čas od času potáhnout tabákového kouře.

Tadaoe Kashio vydělal na prstenu tolik peněz, že ze zisku financoval vývoj spotřební elektroniky a Casio se stalo významným hráčem v celosvětové expanzi japonské elektroniky do světa.  

Už roku 1949 pojal myšlenu na osobní kalkulátory. Utvrdil ho v tom veletrh Business Show v Ginze, který pozorně navštívil on osobně i jeho vývojářský tým. Ihned se vrhli do vývoje kalkulaček. Casio uvedlo na trh roku 1954 první japonské elektromechanické kalkulačky. O tři roky později už byly kalkulačky značky Casio výhradně elektronické.

hodinky Casio
Hodinky Casio Edifice. FOTO: Hodinkovna.cz

O jakou revoluční inovaci šlo, může nechtěně dosvědčit praxe v Československu. Ještě o 30 let později se běžně využívaly mechanické kalkulátory nejen na pokladnách v obchodech, ale také v projekčních a ekonomických kancelářích ke složitým výpočtům.

Od kalkulaček k hodinkám

Tehdy se už v Japonsku vyráběly elektronické hudebních nástroje a také digitální pánské hodinky. V jejich spolehlivosti byla vidět poučenost a pečlivost z vývoje a výroby kalkulaček.

Tehdy se začaly vyrábět hodinky řízené krystalem křemenu. Systém quartz se uchytil v náramkových, digitálních i analogových hodinkách, ale také nástěnných hodinách, budících a stolních hodinách do domácnosti i na profesionální využití.

Casio sice quartz nevynalezlo, ale zavedlo ho do hromadné výroby. Náramkové hodinky Casio jako první na světě umožňovaly zobrazení času v různých časových zónách a ukazovaly také teplotu, atmosférický tlak a nadmořskou výšku.

Celosvětovou oblibu získala kombinace hodinek analogových a digitálních, které jsou řízeny rádiovým signálem z centrálních atomových hodin. Později se dobře prodávaly také náramkové hodinky spojené s miniaturní kalkulačkou. 

Casio nestále inovuje své modelové řady. Zákazníci od této značky očekávají nejnovější technologie i funkce.

HODINKOVNA: Jak vybrat hodinky dle vzhledu a funkce?

hodinky Casio
Dámské hodinky Casio Vintage. FOTO: Hodinkovna.cz

Nejdůležitější řady hodinek pro evropský trh

Casio G-Shock jsou určené na outdoorové aktivity. Pro sportovce, turisty, plavce, horolezce, lyžaře a ale také lidi, kteří pracují venku na stavbách, v lese a kdekoliv, kde hodinkám hrozí rozbití, zašpinění nebo promočení. Jsou odolné proti nárazům, čemuž odpovídá jejich název, ale také vůči prachu, vodě, sněhu, mrazu a lidskému potu. V této modelové řadě lze vybrat synchronizací s atomovými hodinami, solární baterie, senzory měřící teplotu vzduchu nebo atmosférický tlak. Speciální série hodinek pro ženy se jmenuje Casio Baby-G.

hodinky Casio
Odolné hodinky Casio G-Shock. FOTO: Hodinkovna.cz

Casio Edifice hodinky jsou modely pro každodenní nošení do práce, do školy, venku i uvnitř. Většina hodinek v této modelové řadě je sice elegantní, ale zároveň s příchutí sportu. Některé jsou vybavené chronografy, jiné solárními bateriemi, případně rádiovou synchronizací s atomovými hodinami.

hodinky Casio
Dámské hodinky Casio Saphire. FOTO: Hodinkovna.cz

Casio Protrek jsou vyloženě outdoorové hodinky pro turistiku, horolezectví, vodní sporty, běhání a cestování. Jsou osazené solárními bateriemi a všemi možnými typy zařízení jako je teploměr, barometr, kompas nebo výškoměr, které se hodí při pohybu a orientaci v terénu.

Casio Waveceptor využívají rádiovou synchronizaci ukazatele času s atomovými hodinami po celém světě.

hodinky Casio
Odolné hodinky Casio. FOTO: Hodinkovna.cz

Casio Retro je řada analogových hodinek s charakteristickým kulatým nebo obdélníkovým pouzdrem s monochromatickým displejem. Některé z nich mají integrovanou kalkulačku. Srdcem hodinek je křemenný strojek quartz poháněný baterií. 

Casio Vintage odkazují na oblíbené modely z 80. a 90. let minulého století. Tehdy měly futuristický vzhled. Dnes je to spíš nostalgická vzpomínky na zajímavou designovou éru.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.