Menu
Aktuální zprávy

Židle pro pivní zahrádky: jaké by měly mít vlastnosti?

zahrádka restaurace

Výběr správných židlí pro pivní zahrádku je rozhodnutí, kterému čelí každý restauratér nebo majitel baru s letní zahrádkou. Existují určité specifické vlastnosti, kterým byste měli věnovat pozornost, abyste je mohli používat co nejpohodlněji a po dlouhou dobu.

Nemělo by se také zapomínat na to, že židle by měly být elegantní a především stejné. Je lepší vyhnout se doplňování zahradního nábytku různými typy židlí.

Nejdůležitější vlastnosti, které zajišťují vícesezónní použití zahradních židlí na pivo

Největší význam má bezpochyby materiál, ze kterého jsou židle vyrobeny. Neměly by to být lehké židle, protože za větrného počasí je budete muset schovat dovnitř, aby je vítr neodnesl. Musí být stabilní a vyrobeny z materiálu odolného proti povětrnostním vlivům. Jakákoli elegantní, měkká křesla jsou vyloučena, protože první déšť by je mohl okamžitě zničit. Proto jsou židle pro pivní zahrádky obvykle vyrobeny z kovové (nebo ocelové) konstrukce a povrchově upraveny dřevem odolným proti dešti nebo umělými materiály, jako je polypropylen se skleněnými vlákny, díky nimž jsou poměrně měkké, pohodlné a především elegantní. Váží také o něco méně než typické kovovo-dřevěné konstrukce, ale stále dost na to, aby zajistily stabilitu při slabém větru.
Dalším prvkem musí být jejich pohodlné skladování. V zimě není vhodné nechávat židle venku. Kov může rychle zrezivět a židle mohou ztratit svůj svěží a elegantní vzhled. Proto je důležité, aby bylo možné skládat židle na sebe tak, aby se ušetřilo co nejvíce místa. Proto je důležité mít všechny zahradní židle ze stejné série, protože to nejen přispívá k elegantnímu vzhledu vaší zahrady, ale také umožňuje jejich snadné skladování.

Klíčovou otázkou je také dekorace

Nesmíme zapomínat na vzhled a výzdobu restaurace nebo kavárny. Pokud provozujete bar – můžete bez obav vsadit na nejobyčejnější kovové a dřevěné židle. Pokud však máte elegantní, vytříbenou restauraci se zahrádkou, bude vypadat divně, pokud bude interiér velmi elegantní a zahrádka zanedbaná. Proto se v takovém případě vyplatí zvolit elegantní židle z umělého materiálu (výplet vyrobený např. technologií pro-ratan), který bude odolný vůči všem povětrnostním podmínkám, a ocelová konstrukce (neviditelná pod výpletem) zajistí víceletou životnost tohoto výrobku.

Výběr je opravdu velký, takže určitě najdeme ty správné židle pro naše prostory. S konečným rozhodnutím však není třeba spěchat. Doporučujeme promyšlený nákup, aby židle sloužily mnoho let. Ačkoli si to ne každý uvědomuje, jedná se o skutečně klíčový prvek výzdoby, proto byste měli vybrat ty nejlepší židle na trhu, díky kterým se k vám budou klienti rádi vracet.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.