Menu
Aktuální zprávy

Hodinkovna.cz – eshop s náramkovými hodinkami

Hodinky

Pánské náramkové hodinky jsou nezbytnou součástí mužské image. Někdo dává přednost sportovním modelům, jiný využije chytré hodinky, někomu stačí obyčejné digitálky a jiný považuje za nezbytné, aby měl na zápěstí prestižní mechanické hodinky.

Plavci, vyznavači dalších vodních sportů, nadšenci do sauny nebo opalování – ti všichni nosí samozřejmě hodinky odolné proti vodě a prachu, ať už kupují levné či drahé modely.

Vodotěsné hodinky s námi pádlují na Hostivařské přehradě.

Vodotěsné hodinky nebo jen odolné proti vlhkosti?

Označení water resistant znamená, že hodinky jsou odolné proti vlhkosti ve vnitřních prostorách, proti jemnému dešti a proti prachu.

Opravdu vodotěsné hodinky vždy uvádějí hloubku v metrech a tlak v atmosférách či barech, kterému pod hladinou odolají.

OznačeníStupeň vodotěsnostiStříkající voda, silný déšťSprchování, mytí rukouPlavání, nádechové potápěníPřístrojové potápění
Water resistant0 mNENENENE
3 ATM30 mANONENENE
5 ATM50 mANOANONENE
10 ATM100 mANOANOANONE
20 ATM200 mANOANOANOANO
30 ATM300 mANOANOANOANO
50 ATM500 mANOANOANOANO
100 ATM1000 mANOANOANOANO
Hodinky G-shock
Hodinky G-shock odolné proti vodě, poškrábání i nárazu. FOTO: Hodinkovna.cz

Ochrana proti rozbití a poškrábání?

Pouzdro, ve kterém je uložený hodinový strojek, musí být odolné. Velmi odolné! Ještě větší nároky jsou kladené na průhledné sklíčko, které chrání ciferník či displej. Nesmí se poškrábat ani prasknout!

Společenské mechanické hodinky typu Venezianico se standardně vyrábějí z nerezové oceli vysoké kvality. Nejdražší modely jsou montovány do titanový nebo dokonce platinových pouzder. Nejvyšší cenová třída náramkových hodinek se vyrábí v pouzdrech ze zhutnělého zlata.

Chytré hodinky Polar
Chytré hodinky Polar. FOTO: Hodinkovna.cz

Smart watch (chytré hodinky) a sport tester (sportovní hodinky) se nejčastěji vyrábějí z vysoce odolného plastu nebo kompozitu, někdy v kombinaci s ocelí či titanem. Účel světí prostředky. Velmi zatěžované hodinky jsou díky těmto moderním materiálům lehké a velice odolné proti mechanickému poškození, ale i vniknutí vody či prachu do strojku uvnitř. Čemu generace našich otců říkala potápěčské hodinky, to dnes nosí do bazénu nebo na koupaliště kdekterý kondiční plavec.

Levné digitální hodinky jsou vyrobené z obyčejného plastu. Nepočítá se s extrémními podmínkami při jejich použití. Jsou odolné proti vlhkosti, potu a běžnému zašpinění, většinou se s nimi lze i koupat nebo třeba pádlovat na kajaku či v kánoi, ale na potápění nebo třeba pro práci v náročném prostředí, třeba ve stavebnictví, určené nejsou.

   

hoostokdinky V
Hodinky Vostok Energia. FOTO: Hodinkovna.cz

Jednou z nejdůležitějších věcí pro jakýchkoliv náramkové pánské hodinky je sklíčko. Chrání ciferník a zároveň umožňuje nerušený pohled na hodinové ručičky, čísla a všechny další údaje, které hodinky poskytují. Na moderních hodinkách ještě navíc plní funkci dotykového ovládání.

Sklíčko se tudíž nesmí rozbít ani poškrábat. Na dražších hodinkách se proto používají minerální sklíčka. Hodinky vyšší třídy využívají nejdražší safírová sklíčka. Obyčejné levné hodinky mají akrylátová a tvrzené plastová sklíčka.   

náramkové hodinky
Náramkové hodinky Oris Aquis Automatic. FOTO: Hodinkovna.cz

Komfortní řemínky musí hodně vydržet!

Důležitou součástí hodinek je řemínek. Na jeho kvalitě závisí vaše pohodlí. Pro trvanlivost je podstatný výběr správného materiálu, ze kterého je řemínek vyroben. Do vody se hodí jen některé.

Obyčejné hodinky se prodávají rovnou s řemínkem. U dražších modelů si můžete vybrat, co vám vyhovuje nejlépe.

Plastsilikon a pryž se hodí do mokra, vlhka i do vody. Jsou levné a lehké. Využívají se na plavání, pádlování, veslování, další outdoorové sporty a do práce ve špinavém prostředí.

Ocel vydrží navěky. Nevadí jí občasné namočení, případně plavání. Špičková odolnost ovšem znamená vyšší váhu. Proto se hodinky s ocelovým náramkem využívají tam, kde je přesnost ceněným zbožím, a při tom se jejich majitelé pohybují v náročných podmínkách. Nosí je tedy letci, řidiči, zeměměřiči, stavbyvedoucí a další podobné profese.

Kůže je příjemná pro denní nošení v nenáročných podmínkách. Patří ke společenským mechanickým hodinkám.

Titan je velice odolný a lehký. Vydrží téměř všechno. Používá se k prestižním hodinkám společenského i sportovního zaměření.

Textil je pohodlný, lehký a módní, ale rychle se opotřebuje. Ke koupání, plavání a vůbec od vody se nehodí.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.