Menu
Aktuální zprávy

Králem triatlonu 2023 je Kočař

triatlon Hadravová

Železná koruna pro nejlepšího českého triatlonistu patří Lukáši Kočařovi, který dokázal v anketě České triatlonové asociace zvítězit podruhé v životě.

Trofeje převzali nejúspěšnější závodníci Českého poháru i vítězové jednotlivých kategorií ankety Král triatlonu, o kterých svými hlasy rozhodli zástupci odborné veřejnosti – trenéři, triatlonové kluby, vedení České triatlonové asociace a sportovní novináři.

Korunu pro nejlepšího triatlonistu sezony si už podruhé nasadil na hlavu Lukáš Kočař. Brněnský závodník si ocenění zasloužil zejména díky stříbrným medailím z mistrovství světa i Evropy v terénním triatlonu či 12. místem z mistrovství světa v dlouhém triatlonu.

„V tomto roce jsem se zaměřil na terénní triatlon a jsem moc rád, že jsem i díky tomu získal toto ocenění,“ řekl třicetiletý triatlonista, který navázal na své vítězství v anketě z roku 2020. Loni byl druhý a v roce 2021 třetí. „Přebírat korunu tady na vyhlášení je určitě příjemnější, než když jsem ji v roce 2020 kvůli protikoronavirovým opatřením dostal doma v obýváku,“ smál se.

Kočař triatlon
Král triatlonu 2023 je Lukáš Kočař. FOTO: Česká triatlonová asociace

Druhé místo obsadila Petra Kuříková. Česká reprezentantka letos zazářila 6. místem na evropském šampionátu v Madridu a 4. místem na Světovém poháru v Brazílii. Bronzová příčka v anketě Král triatlonu patří Tereze Zimovjanové, která na největší úspěchy dosáhla až v úplném závěru sezony, kdy už probíhalo hlasování – na Světovém poháru v čínském Chengdu brala 5. místo, na Světovém poháru v jihokorejském Tchongjongu byla třetí! „Moc si toho ocenění vážím a chtěla bych poděkovat za velkou podporu,“ vzkázala česká reprezentantka, která do Brna nepřijela, protože se připravuje na závod Světového poháru v Chile.

V kategorii Talent roku získala nejvíce hlasů Kateřina Hadravová. Táborská závodnice je vůbec prvním sportovcem, který dokázal vítězství v této kategorii obhájit, což se jí podařilo zejména díky 4. místu z mistrovství Evropy juniorů a 18. místu z juniorského mistrovství světa v Hamburku.

Nejlepším Trenérem roku 2023 se stal Lukáš Vrobel. Kouč zlínského Titanu navázal na svá ocenění z let 2020 a 2021.

Už posedmé dokázal v kategorii Mládežnický trenér roku zvítězit Jan Vaněk. Kouč klubu TCV Jindřichův Hradec a koordinátor žákovského výběru vládne této kategorii už od roku 2017, kdy byla vyhlášena poprvé.

Král triatlonu 2023

Král triatlonu: 1. Lukáš Kočař, 2. Petra Kuříková, 3. Tereza Zimovjaná
Talent roku: Kateřina Hadravová
Trenér roku: Lukáš Vrobel
Mládežnický trenér roku: Jan Vaněk

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.