Menu
Aktuální zprávy

RegioJet vysílá vlaky a busy do Chorvatska

Pelješac Chorvatsko

Společnost RegioJet spustila prodej jízdenek na noční vlaky do chorvatské Rijeky a autobusů do Splitu, včetně návazných autobusů do desítek destinací na celém pobřeží Jadranu.

Pozitivním faktorem letošní sezóny je vstup Chorvatska do Schengenského prostoru. Již nebudou probíhat hraniční pasové kontroly, které v předchozích letech budily cestující a prodlužovaly délku cestování.

Návaznými autobusy z Ogulinu a Rijeky se mohou cestující dostat na celé jadranské pobřeží. Cestovní doba mezi Ogulinem a Splitem se zkrátí, protože návazné autobusy nemusí na rozdíl od vlaků překonávat komplikovaný horský terén.

ČTĚTE PODROBNOSTI: Vlakem do Chorvatska

Jadran Rijekovič

Kapacita vlaku je kolem 600 cestujících. K dispozici je servis včetně kávy a vody zdarma, snídaně zdarma v ceně jízdenky, připojení k internetu, možnosti rezervace celého lůžkového kupé pro uzavřenou skupinu cestujících, rezervace do tichých kupé vhodných pro rodiny s dětmi a přeprava jízdních kol.

„Letos jsme se rozhodli, že spoje mezi Českem, potažmo Slovenskem, a Chorvatskem pojmenujeme. Vybrali jsme název, který linku vtipně a s nadsázkou vystihuje – Jadran Rijekovič,“ vysvětluje Tereza Ptáčková, projektová manažerka RegioJet.

Vlaky RegioJet

* Z Prahy vyjíždějí každé úterý, pátek a neděli. Z Rijeky se vrací v pondělí, středu a sobotu.
* Návazné autobusy napojí celé jadranské pobřeží – Makarskou, Krk, Pulu, Zadar, Split a další letoviska.
* Cena jízdenky na sedačce začíná na 690 Kč / 28,90 EUR, v lůžkovém kupé na 890 Kč / 36,90 EUR.
* Kromě Prahy a Brna vlaky zastaví pro nástup a výstup cestujících také v Břeclavi, v Bratislavě a v Celje.

Autobusy RegioJet

* Přímé autobusy jezdí od 26. června do 31. srpna z Prahy do Splitu denně, v červnu a září jednou týdně vždy v pátek a zpět v sobotu. Autobusy spojí Prahu, Brno a Bratislavu s chorvatskými městy Zadar, Sukošan, Biograd na Moru, Pakoštane, Vodice, Šibenik, Primošten, Trogir a Split. Cena za jednosměrnou jízdenku začíná na 999 Kč / 41,90 EUR.

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.