Menu
Kryté bazény a aquaparky / Letní koupaliště a aquaparky

Reportáž: Aquapark Vyškov

voda

Po delší přestávce jsme navštívili jeden z nově vybudovaných aquaparků. Tím je venkovní i krytý bazén ve Vyškově. Jeho poloha je nedaleko centra města a díky informačním tabulím se lze poměrně snadno dostat na parkoviště.

Trochu nás však zmátlo, že směrovky vedly před zimní stadion. Chvíli hledáme aquapark, jelikož směrovky již nikde nejsou. Nakonec se ptáme místních, jak se k němu dostaneme. „To musíte přes park a je to asi 500 m. Tam už na něho narazíte,“ dostávám odpověď od procházejícího pána. Tak jsem vybalili věci z auta a jdeme procházkou k bazénu. Teprve před vchodem mi dochází, proč to asi vše směřují na velké parkoviště. Před bazénem je totiž pouze několik míst pro auta a ve špičce by se tam všechny nevešly.

„Mohli dát alespoň směrovou turistickou šipku v parku, aby to člověk nemusel hledat,“ mudruji nad právě vzniklou situací. Už jsme v hale, kde se dozvídáme, že bazén mají mít ještě 40 minut zabraní vojáci, ale atrakce jsou přístupné. Vzhledem k tomu, že si chceme i trochu zaplavat, jdeme nejprve do místní restaurace, kde si dáváme pozdní oběd.

Při zakoupení vstupenek jsme ochotnou paní u kasy upozorněni, že pokud chceme vířivku, musíme si připlatit. Vířivka není v ceně vstupného, jinak vše ostatní ano. Trochu se nad tím pozastavujeme, ale vířivku si nechceme nechat ujít. Kupujeme si tedy ještě dalších 10 minut za 10Kč, které se nám přičítají k celkovému času, a které můžeme strávit v bublinkách. Vcházíme do šaten, kde se chvíli rozkoukáváme, jelikož systém je opět založen na tom, že se v malé kabince převléknete, a pak s věcmi jdete ke skříňkám, kde si je uložíte. Ne každý to však chápe a někteří se svlékají přímo u kabinek. Další boj nastal se zamykáním skříňky. Systém vhození dalších 10Kč byl docela oříškem, zvláště když jste zvyklý na jiné klasické systémy.

Pak již cesta přes sprchy a ocitáme se v aquaparku. Vojáci si zrovna dobalují své umělohmotné makety zbraní a pomalu „vyklízejí pole“. Jdeme tedy nejprve na tobogány. Jsou zde dva, kde první ihned zavrhuji, jelikož je krátký (40 m) a málo klopený. Je vhodný pro malé děti. Zkouším druhý delší (90 m). Ten je již o něčem jiném. Sice jsem překvapen, když se v zimě (v bazénu jsme byli v únoru) v plavkách ocitám venku, ale teplá voda ve venkovním dojížděcím bazénku to vše napravuje. Vodním průchodem se pak opět dostávám do kryté části a jdu jízdu opakovat.

Ve venkovních prostorách, kde vypadnete z tobogánu, je u jednoho kraje soustava malých masážních trysek a v rohu je napojen další menší kruhový bazének s divokou řekou. No, ten název pro tuto atrakci není úplně přesný. Spíše by se hodilo používat pouze označení mírný proud, jelikož jeho rychlost je zde poměrně malá např. ve srovnání s Jičínem.

Přístup do bazénu je určen i pro velmi malé děti a taktéž i pro tělesně postižené lidi. Pro ně je zde k dispozici i výtah mezi horní a dolní částí. Dole kromě tobogánu je ještě dětský koutek, bazének ve tvaru hradu a masážní trysky.

V horní části je pak 25 m dlouhý plavecký bazén, který je standardním pro sportovní plavání. Najdete zde i pultové občerstvení, ale při naší návštěvě nefungovalo. Pak je možno navštívit ještě vířivku, kterou musíte mít předplacenou a páru. Vířivka funguje v samostatné místnosti, kam je vstup umožněn pouze při přiložení „nabitého“ čipu a tím se vám otevřou dveře. Výstup je taktéž přes čip, aby bylo možno zjistit, zda jste náhodou nebyli v bublinkách déle, než bylo předplaceno. Pokud jste se zdrželi, musíte to u kasy doplatit. Vzhledem k tomu, že voda ve vířivce nebyla na moje poměry nejteplejší, jdeme pryč ještě před ukončením limitu.

Vzhledem k tomu, že jsme zde byli v pracovní den odpoledne, bylo v bazénech a na atrakcích velmi málo lidí. Myslím si, že cenově i vybaveností je to velmi příjemný aquapark. Taktéž pro letní koupání, kde je navíc k dispozici velký 50m dlouhý bazén, nebude tato volba jistě špatnou.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.