Termální koupaliště v Liptovském Jánu jsme navštívili jako další termál po Bešeňové. Nachází se na druhém konci městečka, než je příjezd z dálnice. Trochu nás překvapilo vysoké parkovné.
Jaké nabízí koupaliště služby?
V areálu je velký plavecký bazén 50×20 m, malý dětský bazén 12×4 m a pak dva kruhové. Jeden větší za plaveckým bazénem a jeden hned u vstupu, tzv. klidový. Ten jsme si nejvíce oblíbili. Byl totiž nejteplejší, i když se v něm nedalo tak sedět, jako v Bešeňové. Teplota vody totiž byla 26 oC, což na dlouhé vylehávání moc není.
Dále je v areálu k dispozici restaurace, stánky s občerstvením a různými chuťovkami, jako např. pražená kukuřice, zmrzliny a jiné. Ceny v restauraci odpovídaly cenám v obvyklých centrech turistického ruchu, ale díky kurzu koruny je cena jídel podobná jako v Česku.
Slunění je možné jak na travnatých plochách, tak také u bazénů na terasovitých betonových schodech, které jsou po celé jedné délce plaveckého bazénu.
V zimě je k dispozici krytý bazén
Pokud vám začne být zima i v tom nejteplejším bazénku, máte možnost se zahřát i zasportovat na přilehlých hřištích. K dispozici je např. volejbal nebo tenis. Pokud nebude vhodné počasí nebo přijedete k Liptovskému Jánu mimo letní sezónu, můžete si minerální vody užít i v krytém bazénu. Ten je schovaný v přilehlém velkém hotelu.
Celkově koupaliště nijak nevybočuje z normálu, snad jen tím, že voda v bazénech je minerální, a má mírný zápach po minerální vodě Vincentka. Jinak se jedná o průměrné koupaliště, kterých je na podobné úrovni v České republice dostatek. Výhoda ale je, že pokud jste v Tatrách poblíž na výletech či na lyžování, může návštěva koupaliště znamenat zpestření vaší dovolené.