Menu
Aktuální zprávy

Soutěž o nový název koupaliště v Ostravě

Společnost SAREZA, s.r.o. se rozhodla vyhlásit již 2. kolo soutěže o nový název Letního koupaliště v Ostravě – Porubě. Areál, který je největším zařízením svého druhu ve střední Evropě

Společnost SAREZA, s.r.o. se rozhodla vyhlásit již 2. kolo soutěže o nový název Letního koupaliště v Ostravě – Porubě. Areál, který je největším zařízením svého druhu ve střední Evropě si jistě zaslouží název, který jej bude důstojně reprezentovat a zároveň bude korespondovat s mottem provozovatele:

SAREZA – za sportem a zábavou

Každý účastník soutěže může uvést až 5 návrhů a spolu s uvedením hesla SOUTĚŽ, informacemi o jméně, příjmení a adrese, je zaslat do 19. května 2006 na adresu:

Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy
Gen. Sochora 1378
70800 Ostrava – Poruba
e-mail – sekretariat@sareza.cz
osobně – u pokladen jednotlivých zařízení společnosti SAREZA, s.r.o.

Autor vítězného návrhu vyhraje elektronickou čipovou kartu, na kterou může čerpat služby společnosti SAREZA v hodnotě 5000 Kč.

První kolo soutěže proběhlo již v loňském roce, ale přes velké množství příchozích návrhů se nepodařilo vybrat ten ideální. Vzhledem k této skutečnosti nebyla soutěž uzavřena a pokračuje v tomto roce 2. kolem, které bude završeno slavnostním pokřtěním areálu. Akce s bohatým programem se uskuteční v 3.června 2006, pod širým nebem, v areálu Letního koupaliště.

Pro ty, kteří ještě neměli možnost zmiňované koupaliště navštívit a přesto by se rádi soutěže zúčastnili nabízíme krátký popis zařízení pro inspiraci:

Celkovou rozlohou vodní plochy, čítající 41 200m2 připomíná spíše malou přehradu a za slunečného počasí je si zde užívá koupání až 15 tisíc návštěvníků. V areálu, který v minulých letech prodělal řadu úprav najdou příchozí obří tobogán a skluzavky, skokanské můstky a dětské skluzavky. Pro děti nabízí dětské brouzdaliště, zastíněné pískoviště s atrakcemi, dřevěný hrad, nafukovací skákadla a dětská autíčka. Návštěvníci se zde mohou věnovat celé řadě sportovních aktivit a k dispozici je jim zejména areál minigolfu, tenisové kurty s umělým povrchem, hřiště pro streetball a plážový volejbal, malý fotbal, ruské kuželky a stolní tenis.

Návštěvníkům slouží pestrá nabídka občerstvení, zahrnující například zahradní restauraci Diana, čínskou restauraci A-Dang, tropico bary s pestrou nabídkou míchaných drinků, stánky nabízející čerstvé pečivo, zeleninu či langoše.

Areál má k dispozici parkoviště u ulice Vřesinská – 200 parkovacích míst a dále nové parkoviště o počtu 380 parkovacích míst, umístěných na západní straně areálu. Samozřejmostí pro příchozí je úschovna kol, úschovna cenností, šatny, masáže a půjčovna sportovních potřeb.

V loňském roce se podařilo rozšířit služby o celou řadu novinek, zahrnujících například nový tropico bar, chorvatskou riviéru, zastíněné odpočinkové plochy, hřiště na badminton a nohejbal, bungee trampolínu, sloupové hodiny a nové bezbariérové sociální zařízení.

Martina Gavendová

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.