Menu
Aktuální zprávy

Zvýšený zájem o malá koupaliště

Podleský rybník

Portál KOUPÁNÍ.cz registruje kvůli proměnlivému počasí zvýšený zájem o méně známá koupaliště.

Portál KOUPÁNÍ.cz uveřejňuje popisy, mapy, fotografie a videa z třinácti set míst, kde se dá koupat na území České republiky. Bazény, aquaparky, přehrady, rybníky, jezera…

Každý slunečný den

Letošní rok byl velmi zvláštní pro plavání pod širým nebem a to se odrazilo i ve čtenářské oblibě na internetu. „Zaznamenali jsme velký zájem o menší a méně známá koupaliště,“ uvádí publisher portálu KOUPÁNÍ.cz Jakub Turek. „Při stálém počasí čtenáři hledají na internetu velká a vzdálenější koupaliště i přehradní nádrže, které si drží svoji pověst dlouhodobě. Při rychlých změnách počasí chtějí lidé využít každý slunečný den, a proto se koupají i v méně známých, ale bližších lokalitách.“

Pražská dominance

V desítce nejhledanějších venkovních koupališť je jich šest v Praze a nejbližším okolí hlavního města. Nechybí Věžický rybník v Českém ráji, který zpopularizoval film Jak dostat tatínka do polepšovny, ale v posledních letech zarůstá vodními rostlinami. Za termály se do top ten dostaly Velké Losiny na úpatí Jeseníků. Zatopené lomy zastupují žulové Hříměždice především kvůli známým závodům High jump ve skocích do vody z šestnácti metrů.

Mezi nejhledanější pojmy se dostala také pískovna u polabských Ovčárů. „Pochybnou známost získala především kvůli nešťastné události, při které statný rotvajler utopil dospělou ženu před zraky jejích příbuzných,“ vysvětluje Jakub Turek.

Nejhledanější venkovní koupaliště na KOUPÁNÍ.cz

1. Praha – Motolský rybník

2. Praha – koupaliště Stírka

3. Praha – Podleský rybník

4. Praha – koupaliště Šatovka

5. Český ráj – Věžák (Věžický rybník)

6. Velké Losiny – termální koupaliště

7. Praha – přehrada Džbán

8. Ovčáry – pískovna

9. Hříměždice – zatopený lom

10. Praha – koupaliště Kolovraty

Poznámka: Údaje jsou uvedeny za červenec a první polovinu srpna 2011.
Zdroj: Google Analytics a IKE Media

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.