Menu
Aktuální zprávy

Typy marketingových obrázků

dreamstime

Existuje celá řada obrázků, které můžete použít ve svém marketingu, a řada míst, kde je můžete najít nebo vytvořit.

Sériové fotografie jsou předem zachycené, profesionální fotografie a jsou nejpohodlnějším typem marketingového obrázku. Fotografie z akcií najdete na různých webových stránkách, placených i bezplatných.

Zde je návod, jak se orientovat v legálnosti fotografií:

Creative Commons znamená, že obrázek lze použít zdarma a důrazně doporučujeme uvést zdroj i pokud není vyžadován.
Redakční použití znamená, že obrázek lze použít pouze pro redakční účely, nikoli komerčně, jako je popis produktu nebo tištěná reklama.
Veřejné vlastnictví však znamená, že obrázek může použít kdokoli a uvedení zdroje je oceňováno, ale není vyžadováno.
Správa práv znamená, že obrázek lze použít pouze jednou za nákup. Například pokud jej použijete ve videu, nelze jej použít v následujícím příspěvku na blogu.
Royalty-free znamená, že obrázek lze použít pro jakýkoli účel, ale nelze jej upravovat ani prodávat.

dreamstime
Jaká fotografie nejlépe reprezentuje vaši značku? FOTO: Dreamstime

Vlastní fotografie reprezentují značku

I když jsou fotografie na skladě pohodlné, ne vždy přesně reprezentují vaši značku. Pokud máte čas a prostředky, doporučujeme pořídit své vlastní značkové fotografie, které můžete znovu použít ve svém marketingovém a reklamním úsilí.

Považujte je za fotografie pouze pro vaše použití. Ss dnešní technologií lze vysoce kvalitní snímky snadno zachytit na smartphon.

Marketingové obrázky nemusí být vždy skutečné fotografie. Jakýkoli druh relevantního vizuálního stimulantu může přidat velkou hodnotu vašemu psaní a webu. Animované nebo digitálně navržené obrázky se také označují jako grafika a mnoho společností je používá k ilustraci blogových příspěvků nebo jednoduše začlení část své značky do psaného textu.

Infografika

Infografika jsou obrázky, které obsahují text a další informace. V podstatě ilustrují blogový příspěvek nebo příběh pomocí vizuální reprezentace dat a symbolů.

GIFy

GIF (zkratka pro Graphics Interchange Format) je animovaný obrázek, který obsahuje buď pohyblivé části, nebo snímek videa, televizního pořadu nebo filmu. GIFy byly vynalezeny sice již v 80. letech 20. století, ale v poslední době si je oblíbily značky a společnosti.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.