Menu
Venkovní koupaliště

Dovolenou na Berounsku zlevní návštěvnická karta

Letošní dovolená se ponese ve znamení minulého roku. Mnoho lidí bude vybírat destinace v Česku. Kdo stráví léto na Berounsku, ušetří pomocí návštěvnické karty, která nabízí 44 slev a výhod včetně vstupů na koupaliště.

Nabídka v návštěvnické kartě je velmi pestrá, každý si přijde na své. Berounsko je srdcem Českého krasu, zároveň zasahuje až do Brd a k Praze.

Milovníci kultury a historie mohou využít zvýhodnění na vstupy do muzeí či na komentované prohlídky a exkurze památek. Pro aktivní dovolenkáře jsou nachystány slevy na sportovní vyžití. Rodiny s dětmi určitě ocení nabídku koupacích aktivit a míst, kde se můžou seznámit s domácími i exotickými zvířaty.

Všechny volnočasové aktivity doplňují slevy do stravovacích zařízení, jako jsou restaurace, bistra a bary. Pro ty, kteří by na Berounsku chtěli trvávat dovolenou, jsou nachystány slevy na ubytování v hotelech, penzionech či apartmánech.

Návštěvnická karta Berounsko.

„V návštěvnické kartě Berounska, kterou jsme vydali již podruhé, se letos sešel úctyhodný počet slev a výhod. Je vidět, že nejen podnikatelé na Berounsku měli zájem se do projektu zapojit. Zároveň doufám, že návštěvnická karta udělá radost jejím držitelům,“ uvádí Dušan Tomčo, předseda představenstva destinační agentury Berounsko.

Kartu získají přenocující návštěvníci ve vybraných ubytovacích zařízeních jako bonus k pobytu zdarma. Jednodenní výletníci či místní obyvatelé si kartu mohou zakoupit za na několika prodejních místech. Úspora se pro držitele karty pohybuje v řádu stovek korun a závisí na množství čerpaných slev a výhod.

Berounka teče pod skálami Alkazar. FOTO: Jiří Jiroušek – Berounsko

Koupání v přírodě

Nelegální, ale vyhlášené koupání je v obrovském zatopeném lomu Velká Amerika.

Přírodní koupání spojené s posezením v hospůdkách a kioscích na břehu nabízí Berounka prakticky v celé délce toku. Protože na ní není postavena žádná přehrada, bývá příjemně teplá a relativně čistá po celé léto. Pěkná místa na plavání jsou například u jezů v Hýskově, v Mokropsích, v Řevnicích na mole a cachtání na mělčinách si užijete u říčního amfiteátru v Radotíně.

Placená koupaliště pod širým nebem s patřičnými službami jsou například ve Zdicích, Chrustenicích a Berouně. Aquapark je také v Berouně.

Návštěvnickou kartu od roku 2020 vydává destinační agentura Berounsko.

INFO: Návštěvnická karta Berounsko

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.