Menu
Vnitřní bazény

Termál v Liptovském Jánu

Aquadream Barrandov

Termální koupaliště v Liptovském Jánu jsme navštívili jako další termál po Bešeňové. Nachází se na druhém konci městečka, než je příjezd z dálnice.

Překvapilo nás vysoké parkovné 70 Sk v porovnání s 40 Sk v Bešeňové, ale zase vstupné na koupaliště bylo o hodně levnější. Celodenní vstupné pro dospělého člověka stálo 40 Sk.

A co koupaliště nabízí za služby? V areálu je velký plavecký bazén 50×20 m, malý dětský bazén 12×4 m a pak dva kruhové. Jeden větší za plaveckým bazénem a jeden hned u vstupu, tzv. klidový. Ten jsme si nejvíce oblíbili. Byl totiž nejteplejší, i když se v něm nedalo tak sedět, jako v Bešeňové. Teplota vody byla 26 oC, což na dlouhé vylehávání moc není.

Dále je v areálu k dispozici restaurace, stánky s občerstvením a různými chuťovkami, jako např. pražená kukuřice, zmrzliny a jiné. Ceny v restauraci odpovídaly cenám v obvyklých centrech turistického ruchu, ale díky kurzu koruny je cena jídel podobná jako u nás.

Slunění je možné jak na travnatých plochách, tak také u bazénů na terasovitých betonových schodech, které jsou po celé jedné délce plaveckého bazénu.

Pokud vám začne být zima i v tom nejteplejším bazénku, máte možnost se zahřát i zasportovat na přilehlých hřištích. K dispozici je např. volejbal nebo tenis. Pokud nebude vhodné počasí nebo přijedete k Liptovskému Jánu mimo letní sezónu, můžete si minerální vody užít i v krytém bazénu. Ten je schovaný v přilehlém velkém hotelu.

Celkově koupaliště nijak nevybočuje z normálu, snad jen tím, že voda v bazénech je minerální, a má mírný zápach po Vincentce. Jinak se jedná o průměrné koupaliště, kterých je na podobné úrovni v České republice dostatek. Výhoda ale je, že pokud jste v Tatrách poblíž na výletech či na lyžování, může návštěva koupaliště znamenat zpestření vaší dovolené.

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.