Menu
Kryté bazény a aquaparky / Letní koupaliště a aquaparky

Reportáž z termálního koupání v Rájeckých Teplicích

voda

Rájecké Teplice leží 17 km od Žiliny na okraji pohoří Malá Fatra a necelých 70 km od českých hranic.

Když přijíždíte do tohoto malého slovenského městečka, je vidět, že zde nechtějí žít jen ze samé podstaty minerálního pramene a lázeňské historie, ale že pro turismus i něco dělají. Městečko je malebně upravené, má vlastní jezírko s restaurací na ostrově a půjčovnou lodiček, kolonádou podél říčky, ale hlavně jsou nově zrekonstruované lázeňské domy, kde na vás dýchne historie starého Říma.

Stará lázeňská historie

Minerální voda v lázeňských domech má léčivý charakter a příznivě působí na choroby pohybového centra, na klouby, na nervové choroby a na některé choroby z povolání. Léčivých účinků se zde prý využívá již od 14. století.

Lázeňský dům

V hlavním lázeňském domě se můžete nejenom vykoupat v termálním bazénu o teplotě 28 oC, ale také relaxovat ve druhém bazénu s teplotou 38 oC. Navíc si lze dopřát i 5 druhů saun, různé masáže, whirpool a jiné procedury. Historickému pojetí lázní odpovídá i cenová relace, ale díky přepočtu na české koruny to není nikterak odlišné od našich cen.

V areálu samozřejmě nenajdete žádné výdobytky moderní doby, jako jsou tobogány nebo skluzavky, jelikož by to lázeňskému a historickému duchu jistě neodpovídalo.

Termální koupaliště pod širou oblohou

Kromě bazénů uvnitř lázeňských domů je v městečku i venkovní termální koupaliště. Skládá se z velkého bazénu ve tvaru písmene L a dalšího menšího kruhového. V areálu koupaliště jsou samozřejmě stánky s občerstvením a restaurací a ke sportu lze využít v přilehlém areálu tenisové kurty nebo také minigolf. I zde není žádná zvláštní atrakce, snad jen dva malé hříbky s přepadávající vodou.

Hlavní problém byl ale s parkováním. Trvalo nám poměrně dlouho, než jsme našli vhodné místo na silnici, jelikož nikde jinde nebyla jiná možnost. Asi opravdu parkoviště chybí, jelikož množství aut postavených všude možně podél úzké silničky nebo na přilehlých loukách toho bylo důkazem.

Vstupné pro dospělého bylo 40 Sk. Na termál nám opět voda přišla poměrně studená, ale když je ve stínu přes 35 stupňů, je to alespoň osvěžující voda. Po odpoledni stráveném na koupališti v prohlídkou městečka litujeme, že jsme zde nemohli být déle.

Toto lázeňské centrum si jistě najde dostatek turistů po celou roční dobu, protože je zde patřičné zázemí, ideální poloha pro turistické cesty do pohoří Malé Fatry, poblíž jsou sjezdové lyžařské tratě v případě zimních pobytů a další možnosti ke sportu nebo zábavě.

HORYDOLY: Malá Fatra – Krivánska a Lúčanská

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.