Menu
Venkovní koupaliště

Sezóna 2005 v Kněžmostě

Koupani.cz logo

Letos bylo naše koupaliště připraveno 4. května k zahájení sezóny. Je neuvěřitelné, že jsme měli letos tržby jen o 2,1 % menší než loni.

Je potěšitelné, že při pěkném počasí se nám neustále zvyšuje návštěvnost. V počtu prodaných vstupenek byl rekordní 29. červenec. Tento den se prodalo 384 vstupenek. Je nemožné spočítat přesně rekordní návštěvu, protože držitelů permanentek bylo v letošní sezóně 206 a dětí, které nemusí platit, bývá na koupališti také dost. Odhadem se rekordní návštěva v historii našeho koupaliště v odpoledních hodinách pohybovala okolo 500 návštěvníků. Sezóna byla zahájena (zapnuta filtrace) 4.5.2005 a ukončena 16.9.2005. Koupací sezóna začala 25.5. a skončila 11.9. Bohužel bylo mnoho dnů se špatným počasím a o stálosti počasí se také nedalo mluvit. Definitivně jsme koupaliště uzavřeli 16.9.2005.

Z celkového počtu 134 dní bylo 79 dnů koupacích. Proti loňskému roku bylo na jaře lepší počasí a to se také projevilo na počtu prodaných permanentek. Bohužel úspěšně rozjetou sezónu přibrzdil po mnoha letech deštivý a studený srpen. Oproti loňsku jsme vybrali na vstupném o 13,1% méně a na permanentkách o 39,5% více. Nejúspěšnějším měsícem se stal červenec, kdy se utržilo na vstupném přes 43 000,-Kč. Naopak nejhorším měsícem se stalo září s tržbou 10 110,-Kč. Nejvíce nás však zklamal srpen. Letos jsme vybrali v srpnu na vstupném oproti loňsku o 48 170,-Kč méně. Sezóna byla charakteristická velkým počtem koupacích dnů s malými tržbami.

K bezproblémovému fungování koupaliště přispěla stabilizace personálu, který je plně kvalifikovaný. Ke zkvalitnění služeb pro návštěvníky koupaliště přispělo občerstvení instalované přímo v areálu koupaliště. Řada lidí si letošní občerstvení pochvalovala. Stabilně je koupaliště prezentováno na webových stránkách. Ty jsou podle potřeby aktualizovány. Návštěvnost našich stránek www.knezmost.cz/koupaliste byla od 10.3.2004 do 30.9.2005 přes 3480. Koupaliště je samozřejmě zaregistrováno v databázi koupališť ČR. Na těchto webových stránkách www.koupani.cz byla návštěvnost od 12.3.2003 do 30.9.2005 přes 20 330. Aktuální informace byly podávány i do této databáze a v hodnocení „TOP umělá nádrž“ jsme obsadili opět 1. místo. Ukazuje se, že prezentace na internetu není bez odezvy. V rádiu Jizera jsme byli prezentováni jako koupaliště s nejkvalitnější vodou v okrese Mladá Boleslav. Sezóna se nakonec celkem povedla. Je už za ta léta zvykem, že si nejvíce koupaliště pochvalují přespolní návštěvníci a nově přistěhovalí. Jedním návrhem na zlepšení prostředí koupaliště bylo vydláždění místa pro posezení u stánku s občerstvením. Závěrem si přejme pro příští rok lepší počasí o prázdninách a tím ještě více spokojených návštěvníků na našem krásném koupališti.

Jiří Lehečka

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.

Chaty, chalupy a apartmány u vodní nádrže Lipno naleznete na stránce Lipno ubytování. Když můžeme doporučit ubytování na horách, podívejte se na stránky Krkonoše ubytování nebo na hranici s Německem - ubytování v okolí Šumavy.

CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.